wózek widłowy toyota

Potrzebujesz wózka widłowego do firmy ?

Zadzwoń do nas

tel.  601 226 411

Wózek widłowy boczny – specyfika i przeznaczenie

Najczęściej spotykanym rodzajem wózków widłowych są dziś wózki widłowe czołowe, ponieważ najlepiej wywiązują się ze swego zadania na placach oraz w zakładach produkcyjnych, gdzie jest duża przestrzeń. Jednak sytuacja zmienia się wewnątrz budynków z ciasnymi korytarzami, ponieważ tam miejsce do manewrowania jest ograniczone. Tradycyjny wózek mógłby nie poradzić sobie w takich warunkach.

Charakterystyka wózka widłowego bocznego

Ogromne magazyny powstają jeden za drugim, dlatego postanowiono skonstruować wózek, który będzie w stanie obsłużyć wysokie i wąskie regały magazynowe. W takich właśnie miejscach nieocenionym jest wózek widłowy boczny tkzw. reach truck, który został zaprojektowany głównie dla tego typu obiektów.

Charakterystyczną cechą wózka widłowego bocznego wysokiego składowania jest jego zwrotność, która pozwala manewrować w wąskich korytarzach roboczych. Bardzo ważna jest też maksymalna wysokość masztu, dzięki której może on obsługiwać regały mierzące nawet kilkanaście metrów wysokości.

W wózkach tego typu często montowane są kamery na widłach, a obraz przekazywany jest na mały monitor znajdujący się w kabinie. Rozwiązanie to znacznie ułatwia pracę operatorowi wózka, który podnosząc widły na wysokość kilkunastu metrów, nie jest w stanie dostrzec gołym okiem, co dzieje się na górze. Wózek boczny wysokiego składowania używany w takich obiektach to np. Linde R14, Still FM-X16.

Innym rodzajem wózka bocznego jest wózek widłowy boczny przeznaczony do składowania ładunków o gabarytach znacznie przekraczających wymiary klasycznych palet. Zazwyczaj wózki tego typu używane są w zakładach działających w takich gałęziach przemysłu, jak obróbka drewna, rur, długich profili i innych tego typu długich elementów.

Inna nazwa to wózek boczny platformowy, ponieważ posiada on specjalną platformę, na której umieszcza się transportowany ładunek w celu jego ustabilizowania. Przykładem takiego wózka jest model Linde S40W Duplex.

Obydwa rodzaje wózków bocznych różnią się znacząco i nie należy ich mylić, ale jeden i drugi mają cechę wspólną – są przeznaczone do zadań specjalnych, przez co nie mogą być użytkowane w sposób bardziej uniwersalny.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Sprawdź ofertę naszych wózków widłowych

Gwarancja, Jakość, Atrakcyjna cena, Dostępność