wózek widłowy toyota

Potrzebujesz wózka widłowego do firmy ?

Zadzwoń do nas

tel.  601 226 411

Popularne wózki widłowe bułgar

Wózki widłowe produkowane są przez różnych producentów rozsianych po całym świecie. Jednak nie trzeba daleko szukać, ponieważ w Europie także odnaleźć można solidnych producentów tego typu pojazdów.

Z produkcji wózków widłowych słynie m.in. Bułgaria. Stąd też wywodzi się znana na polskim rynku nazwa – wózek widłowy bułgar – przydomek ten wiąże się oczywiście z miejscem pochodzenia pojazdu.

Popularność wózków widłowych bułgar

Wózek widłowy pochodzenia bałkańskiego ma takie same możliwości, jak inne tego typu pojazdy. Jest on używany w różnych przedsiębiorstwach, zakładach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach itd. do transportowania rozmaitych ładunków. Bardzo dobrze radzi sobie zarówno na otwartej przestrzeni, jak i wewnątrz budynku, co czyni go dość uniwersalnym.

Wózek widłowy bułgar najczęściej kojarzony jest jako konstrukcja starszej daty, tj. z lat 70, 80 i 90, gdyż właśnie wtedy pojazdy te miały swe lata świetności. Jednak nawet tak dojrzałe konstrukcje spotkać można w wielu miejscach pracy w obecnych czasach. Pokazuje to, że wózki bułgar są bardzo wytrzymałymi i wydajnymi konstrukcjami, nieustępującymi innym tego typu pojazdom. Starsze pojazdy dostępne były najczęściej w wersjach z silnikami spalinowymi, zazwyczaj w odmianie diesel. Dopiero od lat 90 coraz powszechniejsze stają się wózki bułgar z napędem elektrycznym.

Wózki widłowe bułgar obecnie

Bułgarskie pojazdy produkowane są do dzisiaj, jednak ich popularność w Polsce jest już zdecydowanie mniejsza. Na Bałkanach wózki bułgar radzą sobie jednak znacznie lepiej, a oferta stale poszerzana o nowe modele i rodzaje wózków.

Przykładowym modelem starszej daty jest Balkancar DV1786, który mimo swego wieku, jest stosunkowo często poszukiwanym pojazdem do transportowania ładunków w firmach. Równie dobrze wykonanym i znanym modelem jest Balkancar DV1792, którego produkcja zaczełą się około 30 lat temu.

Zatem nie ma wątpliwości, że bułgarskie pojazdy są dowodem, iż nie tylko kraje z zachodniej Europy lub Azji muszą wieść prym w produkcji porządnych wózków widłowych.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Wózki widłowe wykorzystują kombinację hydrauliki, systemu kół pasowych i innych podzespołów, które umożliwiają podnoszenie i przenoszenie ciężkich materiałów na różne odległości. Wózki widłowe bułgar są powszechnie stosowane w magazynach, placach budowy i innych miejscach, w których pożądana jest niezawodność, bezpieczeństwo i wysoka efektywność działań. Dzięki swojej konstrukcji wózek widłowy może podnosić duże ciężary bez przewracania się, zapewniając tym samym operatorom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Każda część ma kluczowe znaczenie dla odpowiedniego funkcjonowania i komfortu operatorów podczas obsługi wózka widłowego. Elementy, z których składa się wózek widłowy różnią się w zależności od wybranego modelu. Przykładowo niektóre wózki widłowe są bardziej odpowiednie do trudnego terenu, podczas gdy inne nadają się bardziej do płaskich powierzchni, na przykład hal magazynowych.

Jakie jest przeznaczenie wózka widłowego?

Wózek widłowy służy głównie do przewożenia ciężkich ładunków na krótkich lub długich dystansach, często w bardzo zróżnicowanym terenie. Wózki widłowe bułgar mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Jest to przydatne w przypadku projektów, które wymagają szybkiego i wydajnego transportu dużej ilości materiałów w różnych miejscach. Wózek widłowy zmniejsza czas i wysiłek potrzebny do podnoszenia, przenoszenia i transportu. Istnieje wiele różnych typów wózków widłowych do wyboru pod kątem zapotrzebowania Twojej firmy i danego projektu, który musi zostać zrealizowany. Różna moc, nośność i możliwość pracy w prawie każdych warunkach, jak i wiele innych cech przyczyniają się do wszechstronności tego sprzętu. Oprócz magazynów i placów budowy, na których zwykle widuje się wózki widłowe, można je również znaleźć w stoczniach i zakładach recyklingowych. Wózki widłowe bułgar mogą być z powodzeniem zastosowane do transportu materiałów budowlanych na duże odległości i w trudnym terenie, jak i umożliwiać sprawny rozładunek i załadunek towarów w celu przechowywania ich w magazynie.

Skorzystaj z naszej oferty wynajmu i sprzedaży wózków widłowych i znajdź rozwiązanie dedykowane dla Ciebie!

Sprawdź ofertę naszych wózków widłowych

Gwarancja, Jakość, Atrakcyjna cena, Dostępność