wózek widłowy toyota

Potrzebujesz wózka widłowego do firmy ?

Zadzwoń do nas

tel.  601 226 411

Praktyczny wózek widłowy ręczny

Wózek widłowy ręczny to świetne rozwiązanie w transporcie towarów znajdujących się na paletach. Wózki paletowe są z powodzeniem wykorzystywane w przypadku transportu ładunków paletowych zarówno w halach produkcyjnych, magazynach, jak i placach składowych.

Przeznaczenie wózka widłowego ręcznego

Głównym zadaniem wózków widłowych ręcznych jest podnoszenie, opuszczanie, a także przewożenie ładunków na bliższych odległościach. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że warunkami bezpiecznej pracy z wózkiem paletowym są równa, twarda i sucha nawierzchnia, a także właściwe oświetlenie. Wózek widłowy ręczny w zdecydowanej większości przypadków posiada udźwig 2,5 tony, a także długość wideł 1,15 metra. Właśnie taka długość umożliwia mu pracę ze standardową europaletą.

Jakie wyróżniamy rodzaje wózków widłowych ręcznych?

Jak już wcześniej wspomniano, wiele wózków widłowych posiada bardzo podobne rozmiary, i zasadniczo mają one podobne przeznaczenie. Niemniej jednak możliwe jest rozróżnienie poszczególnych rodzajów wózków:

  • standardowe wózki paletowe, charakteryzujące się długością wideł 1,15 m
  • wózki paletowe krótkie, których widły wynoszą 0,78 – 0,8 m
  • wózki paletowe długie cechujące się widłami o długości 1,6 m, 2 m i dłuższymi
  • ręczne paleciaki wysokiego podnoszenia, które potrafią unieść ładunek na wysokość nawet 1,6 metra
  • nietypowe wózki paletowe z szerokimi widłami
  • wózki widłowe ręczne posiadające orientacyjny wskaźnik wagi

Co jeszcze należy wiedzieć o ręcznych wózkach widłowych?

Jak przedstawiono powyżej, ręczne wózki widłowe różnią się między sobą przede wszystkim długością wideł, która może wynosić 0,8 m, 0,9 m, 1 m, 1,15 m, 1,8 m, 2 m oraz 2,5 m. Ponadto, w „paleciakach” koła przednie w zdecydowanej większości przypadków mają średnicę 18 lub 20 cm. Mogą być wykonane nie tylko z gumy, ale również vulkolanu, poliuretanu oraz nylonu.

W ręcznych wózkach widłowych mogą także występować podwójne lub pojedyncze rolki, które tak samo, jak koła wykonane mogą być z jednego z wymienionych powyżej materiałów. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się krótkie paleciaki z widłami o długości 80 cm, ponieważ dzięki nim można pracować w węższych korytarzach.

Sprawdź ofertę naszych wózków widłowych

Gwarancja, Jakość, Atrakcyjna cena, Dostępność