wózek widłowy toyota

Potrzebujesz wózka widłowego do firmy ?

Zadzwoń do nas

tel.  601 226 411

Praktyczny wózek widłowy ręczny

Wózek widłowy ręczny to świetne rozwiązanie w transporcie towarów znajdujących się na paletach. Wózki paletowe są z powodzeniem wykorzystywane w przypadku transportu ładunków paletowych zarówno w halach produkcyjnych, magazynach, jak i placach składowych.

Przeznaczenie wózka widłowego ręcznego

Głównym zadaniem wózków widłowych ręcznych jest podnoszenie, opuszczanie, a także przewożenie ładunków na bliższych odległościach. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że warunkami bezpiecznej pracy z wózkiem paletowym są równa, twarda i sucha nawierzchnia, a także właściwe oświetlenie. Wózek widłowy ręczny w zdecydowanej większości przypadków posiada udźwig 2,5 tony, a także długość wideł 1,15 metra. Właśnie taka długość umożliwia mu pracę ze standardową europaletą.

Jakie wyróżniamy rodzaje wózków widłowych ręcznych?

Jak już wcześniej wspomniano, wiele wózków widłowych posiada bardzo podobne rozmiary, i zasadniczo mają one podobne przeznaczenie. Niemniej jednak możliwe jest rozróżnienie poszczególnych rodzajów wózków:

  • standardowe wózki paletowe, charakteryzujące się długością wideł 1,15 m
  • wózki paletowe krótkie, których widły wynoszą 0,78 – 0,8 m
  • wózki paletowe długie cechujące się widłami o długości 1,6 m, 2 m i dłuższymi
  • ręczne paleciaki wysokiego podnoszenia, które potrafią unieść ładunek na wysokość nawet 1,6 metra
  • nietypowe wózki paletowe z szerokimi widłami
  • wózki widłowe ręczne posiadające orientacyjny wskaźnik wagi

Co jeszcze należy wiedzieć o ręcznych wózkach widłowych?

Jak przedstawiono powyżej, ręczne wózki widłowe różnią się między sobą przede wszystkim długością wideł, która może wynosić 0,8 m, 0,9 m, 1 m, 1,15 m, 1,8 m, 2 m oraz 2,5 m. Ponadto, w „paleciakach” koła przednie w zdecydowanej większości przypadków mają średnicę 18 lub 20 cm. Mogą być wykonane nie tylko z gumy, ale również vulkolanu, poliuretanu oraz nylonu.

W ręcznych wózkach widłowych mogą także występować podwójne lub pojedyncze rolki, które tak samo, jak koła wykonane mogą być z jednego z wymienionych powyżej materiałów. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się krótkie paleciaki z widłami o długości 80 cm, ponieważ dzięki nim można pracować w węższych korytarzach.

Ręczny wózek widłowy został zaprojektowany tak, aby był praktyczny i łatwy w użyciu. Wózki widłowe ręczne to jedne z najważniejszych narzędzi, które znajdują się w magazynach i na placach budowy. Są znacznie tańsze i łatwiejsze w obsłudze niż wózki widłowe i o wiele wydajniejsze od pracy fizycznej. Wózki paletowe służą do transportu małych ładunków na krótkie odległości. Narzędzia te występują w dwóch odmianach. Na rynku znajdziemy ręczne wózki paletowe i wózki elektryczne. Obie wersje mogą być dobrymi opcjami w zależności od wielkości i zakresu pracy. Jeśli myślisz o zainwestowaniu w jedno z tych narzędzi, ale zastanawiasz się, który model będzie najbardziej odpowiedni, skorzystaj z pomocy naszej firmy.

Wózki widłowe ręczne – szerokie korzyści w miejscu pracy

Większość wózków widłowych ręcznych może udźwignąć nawet do 2500 kg. Maksymalny udźwig zależy od rozmiaru i modelu, który wybierzesz. W ofercie naszej firmy znajdziesz modele, które przystosowane są do obsługi mniejszych, jak i większych ciężarów.  Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ręczny wózek paletowy, czy model elektryczny, każdy z tych wyborów znacznie ułatwi Twoją pracę. Zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu wózków ręcznych i skontaktuj się z naszą firmą, aby zdecydować, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Wózki widłowe ręczne przynoszą firmie korzyści zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Jeśli oczekujesz najwyższej wygody i komfortu w miejscu pracy, możesz wybrać z naszej oferty również wózki widłowe elektryczne. Ręczne wózki widłowe są znane z ergonomicznej wartości i efektywności energetycznej. Wózki widłowe elektryczne, które także posiadamy w ofercie dla klientów zapewniają z kolei łatwość obsługi i uniwersalność, która szczególnie ceniona jest przez początkujących operatorów.

Zalety ręcznych wózków widłowych

Wózki widłowe ręczne są tańsze i bardziej energooszczędne i ekonomiczne. Wózki paletowe ograniczają koszty eksploatacji do minimum, dzięki czemu są z powodzeniem wybierane przez wiele firm. Ręczne wózki widłowe nie wymagają dodatkowej uwagi w zakresie akumulatorów ani poziomu paliwa.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki ręczny wózek widłowy spełni Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Nasz doświadczony zespół profesjonalistów odpowie na wszystkie pytania i wskaże, który model będzie najbardziej odpowiedni pod kątem pracy, jaką masz do wykonania.

Sprawdź ofertę naszych wózków widłowych

Gwarancja, Jakość, Atrakcyjna cena, Dostępność