używane wózki widłowe

O nas

Nasze przedsiębiorstwo – UTB Polska, specjalizuje się w sprzedaży oraz w wynajmie używanych wózków widłowych. Proponujemy wózki renomowanych marek takich, jak Toyota, Linde, Still czy Jungheinrich. Ponadto, zapewniamy fachowy serwis wózków widłowych

Koncentrujemy się na tym, by klienci znaleźli w naszej ofercie wózki widłowe w 100% dostosowane do swoich potrzeb. Proponujemy wózki elektryczne oraz spalinowe – benzyna, LPG, diesel. Warto tutaj zaznaczyć, że zanim jakiekolwiek urządzenie trafi do naszej oferty przechodzi kompleksowy przegląd i remont.

Oferta używanych wózków widłowych

.

wózek widłowy używany ikona

Używane wózki widłowe Linde

Linde to jeden z czołowych producentów wózków widłowych. W naszej ofercie dostępne są używane wózki Linde o różnych udźwigu i wysokości podnoszenia.

wózek widłowy używany ikona

Używane wózki widłowe Still

Oferujemy wózki widłowe Still. W zależności od potrzeb zainteresowany może zdecydować się na wózek z innymi typem napędu – spalinowym, elektrycznym, LPG.

wózek widłowy używany ikona

Używane wózki widłowe Jungheinrich

Wózki widłowe Jungheinrich umożliwią transport ładunków o różnej wadze oraz unoszenie towarów na konkretną wysokość. Wózki Jungheinrich to gwarancja wydajnej pracy.

wózek widłowy używany ikona

Używane wózki widłowe Toyota

W naszej ofercie wózków widłowych Toyota znalazły się tylko modele o niskim przebiegu, wyposażone w wysokiej jakości widły i opony oraz w komfortową kabinę operatora.

Poszukujesz sprawdzonego używanego wózka widłowego? Zadzwoń.+48 601 226 411

Dlaczego warto kupić używany wózek widłowy w UTB Polska

.

Szeroka i bogata oferta

W ofercie posiadamy dostęp do kilkunastotysięcznej floty wózków oferowanych przez zaufanych dostawców (w większości po wynajmie długoterminowym lub z małymi przebiegami). Sprzedajemy maszyny tylko renomowanych marek tj. LINDE, STILL, JUNGHEINRICH, BT, TOYOTA

Zrozumienie Twoich potrzeb

Każdy wózek dostosowujemy według indywidualnych potrzeb klienta. Ponadto na specjalne życzenie zlecamy transport maszyn do klienta oraz wykonanie badania Urzędu Dozoru Technicznego.

Renowacja, serwis i gwarancja

Przed odrestaurowaniem wózka sprawdzamy stan techniczny wszystkich jego podzespołów. Wykonujemy niezbędne naprawy, wykorzystując do tego celu tylko oryginalne i atestowane części zamienne. Zapewniamy stały dostęp do części zamiennych, profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Pewność i bezpieczeństwo

Każda maszyna posiada oryginalną tabliczkę znamionową producenta. Ponadto w wózkach elektrycznych, każdorazowo wykonujemy próbę pojemności baterii w razie potrzeby regenerujemy ją i potwierdzamy jej stan techniczny stosownym dokumentem.

Używane wózki widłowe od UTB Polska

.

STILL RX20-20P

STILL RX20-20P

Rodzaj masztu – TRIPLEX

Typ napędu – ELEKTRYCZNY 48V

Udźwig nominalny – 2000 kg

Rok produkcji  – 2012r

LINDE H16T

LINDE H16T

Rodzaj masztu – 2F312

Typ napędu – LPG

Udźwig nominalny – 1600 kg

Rok produkcji  – 2011r

STILL RX70-30T

STILL RX70-30T

Rodzaj masztu – TRIPLEX

Typ napędu – LPG

Udźwig nominalny – 3000 kg

Rok produkcji  – 2011r

LINDE E20L

LINDE E20L

Rodzaj masztu – Podwójny

Typ napędu – Elektryczny

Udźwig nominalny – 2000 kg

Rok produkcji  – 2014r

STILL RX70-16T

STILL RX70-16T

Rodzaj masztu – NIHO

Typ napędu – LPG

Udźwig nominalny – 1600 kg

Rok produkcji  – 2015r

ERC214

JUNGHEINRICH ERC214

Rodzaj masztu – TRIPLEX

Typ napędu – ELEKTRYCZNY 24V

Udźwig nominalny – 1400 kg

Rok produkcji  – 2012r

LINDE H25T

LINDE H80T

Rodzaj masztu – TELE

Typ napędu – LPG

Udźwig nominalny – 8000 kg

Rok produkcji  – 2012r

TOYOTA 8FGKF20

TOYOTA 8FGKF20

Rodzaj masztu – TRIPLEX

Typ napędu – LPG/Diesel

Udźwig nominalny – 2000 kg

Rok produkcji  – 2014r

Zobacz wózki widłowe po kompleksowej renowacji

Kompleksowa odbudowa i regeneracja wózka przeznaczonego na sprzedaż

Odnowa powłoki lakierniczej

Wymiana wszystkich zużytych podzespołów mechanicznych zawieszenia i masztu

Wymiana oleju silnikowego, hydraulicznego, filtrów, świec oraz płynów eksploatacyjnych na nowe.

Wymiana wszystkich opon na nowe lub używane (bieżnik minimum 80%)

Pełna regeneracja i odsiarczenie baterii trakcyjnej. Stan baterii potwierdzony stosownym dokumentem z próby pojemności

100% zadowolonych klientów gwarancją jakości!

 • nasze używane wózki widłowe posiadają bardzo dobry stan techniczny i wizualny sprzedawanego wózka używanego !!!
 • przed sprzedażą przeprowadzany jest kompleksowy przegląd techniczny, obejmujący: wymianę zużytych części układu jezdnego i hydraulicznego, wymianę płynów hydraulicznych i smarujących, wymianę zużytego ogumienia, renowacja powłok lakierniczych, kontrola ogólnego stanu wizualnego
 • wózki widłowe posiadają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny z czasem reakcji do 24 h od chwili zgłoszenia, okresowe przeglądy i oryginalne części zamienne
 • mając wieloletnie doświadczenie, wiemy jak dobrze przygotować używany wózek widłowy
 • oferujemy najwyższą jakość, bazując wyłącznie na oryginalnych częściach zamiennych
 • dbamy o bezpieczeństwo, oferując wózki dopuszczone do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego
 • oferujemy używane wózki widłowe w cenie dopasowanej do budżetu
 • udzielamy gwarancji na wózek widłowy do 12 miesięcy

lub zadzwoń +48 601 226 411

Marian Kockowski

Zamówiony wózek został dostarczony zgodnie z zamówieniem. Formalności załatwione szybko i sprawnie. Polecam UTB!

Andrzej Walczyk

Długo wahałem się nad zakupem używanego wózka widłowego do firmy. Na szczęście trafiłem na rzetelnego sprzedawce, który wszystko dokładnie wytłumaczył i przede wszystkim doradził odpowiedni sprzęt. Jestem zadowolony z zakupu i mam nadzieje na dalszą współpracę.

Artur Kotaś

Kupując używany wózek widłowy warto jest kupić go od pewnej firmy. Od takiej, która nas nie oszuka. Z całą pewnościa UTB Polska do takich firm należy.

Używane wózki widłowe – na co zwrócić uwagę?

.

Marka wózka

W naszej ofercie posiadamy tylko wózki widłowe uznanych marek takich jak Still, Jungheinrich czy Toyota. Specjalizując się w danych markach możemy zagwarantować profesjonalny serwis.

Wysokość podnoszenia

Wysokość, na jaką można podnieść ładunek podczas różnego typu prac to kolejny istotny parametr. Wyróżniamy maksymalną wysokość podnoszenia oraz wysokość swobodnego podnoszenia.

Typ

Do wyboru mamy paleciaki elektryczne, wózki paletowe ręczne, wózki widłowe czołowe, boczne i terenowe. Ważne, aby typ wózka dostosować do specyfiki branży, którą się zajmujemy.

Rok produkcji

Przed zakupem lub wypożyczeniem wózka widłowego sprawdźmy rok produkcji – młodsze wózki widłowe zazwyczaj mają mniejszy przebieg i są mniej zużyte.

Udźwig

Udźwig wózka widłowego to maksymalna masa ładunków, którą możemy podnieść przy użyciu urządzenia. Dostępne są wózki o udźwigu od 1 do nawet 10 ton.

Cena

Cena wózka widłowego zależy od przebiegu, stanu technicznego, parametrów technicznych oraz roku produkcji urządzenia.

Napęd

Wózki spalinowe zalecane są do prac wykonywanych na zewnątrz, wózki elektryczne natomiast do prac wykonywanych w pomieszczeniach. Dostępne są też wózki ręczne.

Stan techniczny

Każdy z naszych używanych wózków widłowych przechodzi kompleksową regenerację, dzięki której jego stan techniczny spełnia najwyższe standardy.

Najważniejsze parametry

.

Rodzaje masztów

Zakupić możemy wózki z masztami o różnej konstrukcji, które umożliwiają sprawne podnoszenie towarów.

 • Maszt standardowy Simplex – Simplex to standardowy pojedynczy maszt umożliwiający unoszenie ładunku na niedużą wysokość – zazwyczaj do 5000 mm. Karetka unoszona jest razem z ramą masztu wewnętrznego.
 • Maszt typu Duplex – Duplex to maszt wykorzystywany w wózkach o dużym udźwigu. Siłownik umieszczony w ramie wewnętrznej pojazdu unosi karetkę, po czym następuje podnoszenie ramy wewnętrznej.
 • Masz typu Triplex – To trójsekcyjny maszt wyposażony w dwie ramy wewnętrzne, który umożliwia uniesienie ładunku na znaczną wysokość przy niższej wysokości w stanie złożonym – karetka unoszona jest osobno.

Wózki widłowe używane – Rodzaje zasilania

Rodzaj napędu wózka widłowego powinien być dobrany do rodzaju i miejsca wykonywanych prac.

 • spalinowe – Wózki spalinowe to urządzenia zasilane olejem napędowym, które przeznaczone są do pracy na zewnątrz. Użycie wózka spalinowego w pomieszczeniu wymaga zastosowania filtra cząsteczek stałych.
 • gazowe LPG – Wózki widłowe z napędem gazowym są tańsze w eksploatacji i można się nimi poruszać wewnątrz magazynów.
 • elektryczne – Wózki elektryczne, inaczej akumulatorowe nie emitują spalin znakomicie więc sprawdzają się podczas prac wykonywanych wewnątrz wszelkiego typu obiektów.

Zapraszamy do kontaktu +48 601 226 411

Funkcje używanych wózków widłowych

.

Wózek widłowy boczny

Wózki widłowe boczne należą do grupy wózków magazynowych. Wózki boczne umożliwiają boczny załadunek towarów oraz podnoszenie ładunków na bardzo dużą wysokość.

Kontenerowy wózek widłowy

Wózki kontenerowe to wózki o bardzo dużej ładowności, umożliwiają one sprawny transport całych kontenerów. Tego typu wózki zazwyczaj wykorzystywane są w stoczniach.

Wózek widłowy terenowy

Najczęściej wykorzystywane na placach budów. Doskonale sprawdzają się w przypadku trudnych, pagórkowatych terenów. Takie wózki wyposażone są w opony z głębokim bieżnikiem.

Wózek widłowy wysokiego składowania

Wyposażone są w wysuwający się do przodu maszt, umożliwiają sprawne podnoszenie i obracanie ładunku. Są zwinne, dzięki czemu ułatwiają pracę w wąskich korytarzach.

Wózek widłowy podnośnikowy

Modele wózków podnośnikowych wyróżniają się dużym zasięgiem w górę oraz w przód, doskonale sprawdzają się nawet w przypadku ciężkich ładunków.

Podwieszany wózek widłowy

Są to wózki lekkie, o niewielkich gabarytach i bardzo zwinne. Cechą szczególną takich urządzeń jest możliwość podwieszenia ich na ciężarówce i szybkiego przetransportowania w dowolne miejsce.

F.A.Q

.

Ile kosztuje używany wózek widłowy?

Nie można tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi, cena używanego wózka widłowego zależy od kilku czynników, między innymi od przebiegu, producenta czy roku produkcji. Przedział cenowy to około 35-80 tys. zł. Posłużmy się przykładem.

 • Wózek widłowy Linde LPG z 2007 roku to koszt 37 tys. zł
 • Wózek widłowy Linde diesel z 2005 roku o udźwigu 5 t, o wysokości podnoszenia 3,3 m i przebiegu 10506 mth to koszt rzędu 62 tys. zł.
 • Elektryczny wózek widłowy Still z 2010 roku, o udźwigu 1, 9 t, wysokości podnoszenia 10 m i przebiegu 4000 mth – ok. 85 tys. zł.

Okres użytkowania wózka używanego

Tutaj, podobnie jak w przypadku ceny używanych wózków widłowych, wszystko zależy od kilku czynników, na przykład od stanu, w jakim będzie zakupiony wózek widłowy, jak również od sposobu jego użytkowania. Wiele firm zajmujących się sprzedażą wózków widłowych udziela 12- miesięcznej gwarancji na sprzedany wózek.

Nowy czy używany wózek widłowy wybrać?

Zarówno zakup używanego, jak i nowego wózka widłowego ma swoje plusy i minusy. Nowy wózek widłowy to spory wydatek, często związany z ubieganiem się o kredyt. Jest to jednak urządzenie fabrycznie nowe, które posłuży nam przez wiele, wiele lat.

Wózki widłowe używane są sporo tańsze, a ich stan techniczny zazwyczaj jest bardzo dobry. Trzeba tutaj zaznaczyć, że zanim używane wózki widłowe trafią do sprzedaży przechodzą kompleksowy przegląd techniczny i znakomicie spełniają swoją funkcję  przez długie lata.

UDT - czym jest?

UTD po rozwinięciu skrótu oznacza Urząd Dozoru Technicznego. UDT to jednostka certyfikująca. Urządzenia, w tym wózki widłowe, które podlegają pod UDT, mogą być użytkowane dopiero po uzyskaniu aprobaty UDT. Po przeprowadzeniu szeregu badań i testów inspektor dozoru technicznego wydaje decyzję o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu wózka widłowego do użytkowania. Aby uzyskać decyzję pozytywną, należy dostarczyć do UDT komplet dokumentów, między innymi certyfikat pochodzenia, specyfikację techniczną, wniosek o przeprowadzenie badania technicznego i inne.

Formy finansowania używanych wózków widłowych

W zależności od budżetu, którym dysponujemy oraz osobistych preferencji możemy zdecydować się na inne formy finansowania wózka widłowego.

Możliwe rozwiązania to:

 • Gotówka – jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami możemy zakupić wózek widłowy za gotówkę.
 • Leasing – wielu przedsiębiorców decyduje się na różnego typu leasingi wózków widłowych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć zadłużenia finansowego.
 • Kredyt – kolejnym rozwiązaniem jest ubieganie się o kredyt na zakup urządzenia. Zainteresowany zdecydować się na kredyt bankowy lub pozabankowy.

Gdzie dostarczamy nasze używane wózki widłowe?

.

Gdzie dostarczamy nasze używane wózki widłowe?

Nasze używane wózki widłowe dostarczamy na terenie całej Polski. Sprawnie dostarczymy zakupiony lub wynajęty wózek do dowolnej miejscowości w województwie wielkopolskim,  województwie dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim.

Zapraszamy do współpracy!

Zapytaj. Napisz lub zadzwoń +48 601 226 411

Formularz kontaktowy

Zostaw nam swoje dane

Inne maszyny budowalne*

.

Wózki używane Hyster
Wózki używane Mitsubishi
Wózki używane Manitou
Wózki używane Caterpillar
Wózki używane Nissan
Wózki używane Doosan
Wózki używane Komatsu
Wózki używane Hangcha

*w zależności od dostępności (tylko na indywidualne zamówienie)