wózek widłowy toyota

Potrzebujesz wózka widłowego do firmy ?

Zadzwoń do nas

tel.  601 226 411

Nowoczesność w magazynie – wózek widłowy elektryczny

Osiągnięcia techniki pozwalają na ciągły rozwój pojazdów. Zauważyć to można choćby po autach jeżdżących na naszych ulicach, jednak inne pojazdy także ulegają przemianom. Jedną z takich grup maszyn są wózki widłowe, widywane na placach różnych zakładów przemysłowych i usługowych.

Niezbędny elektryczny wózek widłowy

Wielu producentów wózków widłowych dąży do rozwoju swoich pojazdów, podążając ścieżką ekologii, która we współczesnym świecie ma tak istotne znaczenie. Zatem nie ma nic dziwnego, że ta gałąź przemysłu również chce dostosować produkowane przez siebie maszyny pod panujące obecnie trendy – tak powstał wózek widłowy elektryczny.

Wózki z napędem elektrycznym są o wiele cichsze od ich spalinowych odpowiedników. Potrafią równie wiele, mają bowiem takie same możliwości udźwigu sięgające nawet kilku ton.

Wszystko to sprawia, że ich uniwersalność stoi na wysokim poziomie i mogą być używane do transportowania oraz składowania przeróżnych ładunków – bez większych ograniczeń.

Rodzaje i zastosowanie wózków elektrycznych

Wózki widłowe elektryczne czołowe występują w dwóch odmianach – 3-kołowej i 4-kołowej. Wózek o 3 kołach charakteryzuje się nieco mniejszą stabilnością, dlatego powinien być użytkowany na możliwie równym podłożu.

Wózek widłowy elektryczny 3-kołowy jest także bardziej zwrotny, dlatego często używa się go w obiektach zamkniętych, gdzie służy do wysokiego składowania oraz transportu w wąskich korytarzach roboczych.

Przykładowym wózkiem 3-kołowym jest model ME320 znanej marki Manitou. Natomiast przedstawicielem grupy wózków wyposażonych w 4 koła jest model Manitou ME418. Są to tylko 2 wybrane modele, ale wśród oferty każdego producenta znaleźć można naprawdę wiele wózków elektrycznych.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Wewnątrz magazynów duże znaczenia odgrywa także cichy układ napędowy wózków elektrycznych i zerowa emisja spalin. Od jakiegoś czasu wózki takie dostępne są także w wersjach z wymiennymi bateriami, dzięki czemu nie muszą być odstawiane co jakiś czas na ładowanie akumulatorów.

Sprawia to, że wózki mogą być użytkowane właściwie bez przerwy, co stanowi ich największą przewagę względem wózków spalinowych. Za zaletę dotyczącą napędu wózków elektrycznych uznać można także wysoki moment obrotowy.

Mówi się, że elektryczne wózki widłowe to przyszłość gospodarki magazynowej. W przeciwieństwie do tradycyjnych wózków widłowych spalinowych są ciche, nie emitują i ekonomiczne, można je dostosować do dowolnego układu magazynu. Nie wymagają przeprowadzania złożonych czynności konserwacyjnych i zwykle kosztują mniej niż odpowiedniki zasilane gazem. Wózki widłowe elektryczne postrzegane są także jako łatwiejsze w manewrowaniu, cichsze niż tradycyjne wózki widłowe.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na wózki widłowe elektryczne?

Czy kiedykolwiek niepokoił Cię hałas wózka widłowego z silnikiem spalinowym? A może potrzebujesz do firmy zwrotnego i taniego w utrzymaniu sprzętu? Nasze elektryczne wózki widłowe odznaczają się wysoką kulturą pracy i maksymalną wydajnością. Wózki elektryczne to jedno z lepszych rozwiązań dla firm chcących zmaksymalizować wydajność prac magazynowych. Źródło energii elektrycznej jest zarówno bezpieczniejsze w użyciu, jak i oszczędne, biorąc pod uwagę koszty eksploatacji. Sprzedaż elektrycznych wózków widłowych z roku na rok rośnie, ze względu na wiele korzyści. Nasz asortyment to wózki widłowe elektryczne od wiodących producentów, które od lat sprzedajemy i wynajmujemy naszym wymagającym klientom.

Zakup czy wynajem wózków elektrycznych?

Posiadanie wózka widłowego ma wiele zalet, w tym większe bezpieczeństwo, możliwość odsprzedaży i niższe koszty ogólne. Jednak korzyści te nie zawsze są realne do uzyskania w przypadku mniejszych firm. Dlatego w UTB Polska prezentujemy rozwiązania dopasowane dla każdego przedsiębiorstwa. Usługa wynajmu wózków widłowych jest jedną z opcji, jaką oferujemy naszym klientom.  Gwarantujemy konkurencyjne stawki wysokiej klasy sprzęt ceniony na rynku. Nasze pojazdy są również w pełni ubezpieczone i na bieżąco konserwowane.

Skontaktuj się z nami już dziś i wybierz wózek widłowy, który spełni Twoje oczekiwania. Gwarantujemy pełne wsparcie w procesie wyboru wózka widłowego elektrycznego dla Twojej firmy.

Sprawdź ofertę naszych wózków widłowych

Gwarancja, Jakość, Atrakcyjna cena, Dostępność