wózek widłowy toyota

Potrzebujesz wózka widłowego do firmy ?

Zadzwoń do nas

tel.  601 226 411

Specyficzny wózek widłowy terenowy

Obecnie w ofertach producentów wózków widłowych znaleźć można pojazdy o przeróżnych konstrukcjach i przeznaczeniach. Podyktowane jest to podażą rynkową, ponieważ każda gałąź przemysłu różni się od siebie i ma inne potrzeby, co wymusza wdrażanie nowych pomysłów i technologii, żeby przystosować wózki do transportowania najróżniejszych towarów. Jednym z wielu nietypowych wózków jest wózek widłowy terenowy.

Czym są wózki widłowe terenowe?

Terenowa odmiana wózka widłowego znajduje zastosowanie w miejscach, gdzie standardowy wózek widłowy czołowy nie byłby wstanie jeździć. Pojazdy te różnią się głównie tym, że posiadają zwiększony prześwit podwozia, dużo większe opony pompowane oraz napęd na 4 koła co pozwala im na transport ładunków w trudnych warunkach takich jak np. plac budowy. Dodatkowo takie maszyny są bardziej odporne na działanie szkodliwych warunków pogodowych, dzięki czemu długotrwała praca na zewnątrz jest ich naturalnym środowiskiem pracy.

Wózki widłowe terenowe mają w standardowym wyposażeniu przesuw boczny oraz maszt o mocniejszej konstrukcji, który złożony jest z dwóch, trzech, bądź czterech sekcji. Zasięg masztu może sięgać na wysokość aż 12 m, natomiast jego udźwig dochodzi do 12000 kg.

Tradycyjny wózek posiada przeciwwagę w tylnej części, wózek terenowy również, ale w tym przypadku element ten ma większą masę. Gwarantuje to odpowiednią stabilność nawet podczas jazdy po wymagającym i nierównym terenie – stąd nazwa wózek widłowy terenowy.

Wózki te, jak każde inne, występują w różnych konfiguracjach i posiadają dodatkowy osprzęt. W opcji występuje np. przystawka przedłużająca, która daje możliwość dosięgania palet z drugiego rzędu.

Wózek dostosowany do potrzeb

Wybór odpowiedniego modelu wózka zależy od wymagań klienta, oferty producentów są bowiem naprawdę zróżnicowane. Najważniejsze czynniki brane pod uwagę to masa ładunków oraz wysokość składowania.

Na ten przykład, wózek Manitou MC 50 ma maksymalny udźwig 5000 kg, a maszt unieść można na 4,5 m. Z kolei model Manitou M30-2 Triplex ma tylko 3000 kg udźwigu, natomiast maksymalna wysokość unoszenia to 5,5 m.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Reasumując, wózki widłowe terenowe różnią się znacząco od swoich standardowych odpowiedników. Widać to już na pierwszy rzut oka, ponieważ są znacznie większe. Stworzone do bardziej wymagającej pracy w ciężkich warunkach – wywiązują się z tego z nawiązką.

Sprawdź ofertę naszych wózków widłowych

Gwarancja, Jakość, Atrakcyjna cena, Dostępność