UTB Polska Twój partner w biznesie

Wózki Widłowe Konin

 

 

Specjalistyczne wózki widłowe to pojazdy, których obrotem zajmujemy się od lat. UTB Polska umożliwia swoim klientom z całego kraju wynajem oraz zakup używanych wózków widłowych marek Linde i Still. Cechuje nas profesjonalizm i fachowa pomoc klientom w wyborze odpowiedniego pojazdu dla siebie. Nasze wózki widłowe w Koninie charakteryzuje niezawodność w czasie pracy, którą łączymy z atrakcyjnymi cenami. Zależy nam, by klienci zyskali pożądany sprzęt oraz fachowe wsparcie ze strony naszych serwisantów nawet po zakończeniu procesu zakupu.

Oferujemy: sprzedaż, wynajem, serwis wózków widłowych.

Kontakt

Przemysław Zając

Tel: 601 226 411
info@utbpolska.pl

Chwałkowo 22B, 63-000 Środa Wlkp.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

 

  Formularz kontaktowy

  Napisz do nas, odpiszemy najszybciej jak to możliwe!

  Wózek widłowy, inaczej wózek jezdniowy podnośnikowy, to pojazd silnikowy używany do rozładunku i przewożenia towarów. Aby prowadzić wózek widłowy, trzeba zdać państwowy egzamin przed Urzędem Dozoru Technicznego (pozytywny wynik kończy się otrzymaniem uprawnień UDT). Podobnie rzecz ma się z konserwatorami wózków widłowych – muszą mieć uprawnienia wydawane przez UDT i tak samo zdać stosowny egzamin.

  Zalety wynajmu wózków widłowych w Koninie

  Wynajmując wózek widłowy, koszty wynajmu klasyfikuje się jako koszty uzyskania przychodu, które pomniejszają podstawę opodatkowania. Wózki widłowe to spory wydatek. Nowy wózek widłowy może kosztować sporo, a używany nie musi być wiele tańszy, bo popularne widlaki nie tracą zbyt szybko na wartości, więc odkupienie sprzętu używanego to nadal spory wydatek. Zwłaszcza firmy wchodzące na rynek nie zawsze mogą pozwolić sobie na tego rodzaju koszty, dlatego wynajem wózków jest dla nich jedyną alternatywą.

  Kiedy wózek firmowy używany jest w firmie sporadycznie, nie warto inwestować w niego środków. Poza jednorazowym wydatkiem z posiadaniem wózka widłowego wiążą się dodatkowe koszty związane z jego utrzymaniem i konserwacją. Przy wynajmie wózka odpadają koszty administrowania, serwisowania i napraw. Leżą one w obowiązkach firmy, która wynajmuje sprzęt. Podobnie jest z ubezpieczeniem i przeglądem. Wózki widłowe muszą przechodzić przegląd konserwatorski co 30 lub co 60 dni. Zaś przegląd Urzędu Dozoru Technicznego co roku lub co dwa lata. Z wynajmu wózków widłowych korzystają także duże przedsiębiorstwa, które wynajmują wózki na dłuższy okres użytkowania. Pozwala to zoptymalizować koszty i ograniczyć formalności firmowe. Wynajem wózków widłowych Konin w naszej firmie oferowany jest na dogodnych, preferencyjnych warunkach.

  Lepiej wynająć, czy kupić wózek widłowy?

  Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli firma potrzebuje wózka widłowego na co dzień i właściciel może pozwolić sobie na duży jednorazowy wydatek, może kupić wózek. Trzeba jednak zwracać uwagę również na to, czy wózek na siebie zarobi. Koszt wynajmu to wydatek rzędu od 2000 zł miesięcznie. W tej kwocie mieści się też serwis i naprawa. Można założyć, czysto teoretycznie: wózek psuje się i trzeba zamówić potrzebne części. Firma posiadająca własne wózki ma unieruchomiony sprzęt na kilka dni, bo czeka na serwisanta z częściami. Firma wynajmująca wózki dostaje działający wózek na wymianę i może pracować bez przestoju a o zepsutym wózku zupełnie zapomnieć – właściciel musi go naprawić.

  Bez względu na to, czy firma zdecyduje się na zakup, czy wynajem wózków widłowych Konin, musi pamiętać, że wózkiem może kierować tylko osoba z uprawnieniami. Sam wózek musi poruszać się po wyznaczonych drogach magazynowych a jego kierowca przestrzegać szeregu rygorystycznych przepisów. Państwowa Inspekcja Pracy w swoich raportach zwraca uwagę na to, że wypadki z udziałem wózków widłowych są bardzo liczne i nawet 1/4 z nich kwalifikowana jest jako ciężkie. Skorzystaj więc z oferty naszej firmy w zakresie wynajmu profesjonalnych, solidnych wózków widłowych i usprawnij działanie własnej firmy.