26 maja 2022
Budowa wózka widłowego

​​Kiedy kupujesz wózek widłowy, czekają Cię prace konserwacyjne i ewentualne problemy, które mogą wystąpić z pojazdem. W miarę upływu czasu opłaty za konserwację mogą stawać się coraz wyższe w związku ze standardowym użytkowaniem i zużyciem wózka widłowego. Mimo że zakup wózka widłowego ma pełną listę zalet, to nadal sporo firm decyduje się na wynajem wózka widłowego jako bardzo dobrą alternatywę.

Z wynajmem wózka widłowego mogłeś mieć już do czynienia, zwłaszcza w przypadku awarii floty pojazdów, kiedy musiałeś skorzystać z usług firm zewnętrznych. O wiele łatwiej jest zaplanować wydatki na wynajem niż na nieoczekiwane problemy z zakupionym wózkiem widłowym. Wynajmując wózek widłowy, nie musisz martwić się tak bardzo o koszty konserwacji, ponieważ najczęściej już w racie za wynajem otrzymujesz pełne wsparcie w zakresie serwisu wózka widłowego lub jego wymianie na nowy model w przypadku konieczności naprawy.

Wynajem wózków widłowych to elastyczność i komfort

Wynajmując wózek widłowy, ustalasz typ, udźwig i czas trwania wynajmu. W UTB Polska podchodzimy do takich spraw elastycznie i mamy przygotowane różne scenariusze w zależności od potrzeb naszych klientów. 

Zmiana w Twojej działalności, w której wózek widłowy nie jest już potrzebny lub konieczna jest zmiana udźwigu lub typu jednostki, może sprawić, że wynajem będzie najbardziej komfortową opcją. Wypożyczenie wózka widłowego, niezależnie od tego czy modelu nowego, czy używanego, zapewni znacznie większą elastyczność w wymianie pojazdu na inny. W zależności od potrzeb możesz wynająć określony typ wózka widłowego tak długo, jak tego potrzebujesz. Następnie, gdy potrzebujesz innego typu wózka widłowego, możesz zawrzeć nową umowę najmu tak długo, jak będziesz potrzebować nowego. To niezwykle proste, a cała procedura nie jest skomplikowana jeśli chodzi o formalności.

Możesz przetestować wózek widłowy i być na bieżąco z nowościami na rynku

Jeśli chcesz kupić wózek widłowy, wypożyczenie wózka widłowego to świetny sposób na przetestowanie pojazdu przed dokonaniem zakupu. Jest to całkowicie naturalne, że możesz nie mieć pewności, który wózek widłowy najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Wynajem wózków widłowych niezależnie od tego czy na długi, czy krótki czas sprawi, że będziesz mógł przetestować konkretny rodzaj pojazdu. Pomoże Ci to podjąć świadomą decyzję przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Podsumowanie korzyści z wynajmu wózka widłowego

Istnieje wiele korzyści z wynajmu wózka widłowego. Po pierwsze jest to tańsza alternatywa do zakupu wózka widłowego. Po drugie, umowy najmu są bardziej elastyczne, a wózki widłowe mogą być wykorzystywane do różnych celów. Po trzecie, w usłudze wynajmu zawiera się serwis i prace konserwacyjne, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas na dłuższą metę. Po piąte, jeśli potrzebujesz wózka widłowego tylko do jednorazowej pracy lub tylko na kilka dni, wynajem jest bardziej opłacalny niż zakup. Wreszcie, jeśli planujesz zmianę miejsca funkcjonowania firmy i musisz przenieść swój sprzęt, wypożyczenie jest znacznie łatwiejsze.

Zastanawiasz się nad wynajem wózka widłowego? Sprawdź ofertę naszej firmy

Teraz gdy już wiesz, jakie są korzyści płynące z wynajmu wózka widłowego, nadszedł czas, aby przyjrzeć się dostępnym opcjom. W UTB Polska dysponujemy szeroką gamą pojazdów, które mogą być wykorzystywane w różnych warunkach. Od wózków elektrycznych, przez spalinowe. Znajdziesz u nas wózki widłowe przeznaczone na wynajem od topowych producentów, jakimi są Still, Toyota czy Jungheinrich. To gwarancja bezproblemowej i wydajnej pracy. Niezależnie od tego, czy myślisz o wynajmie lub zakupie wózka widłowego, pomożemy Ci znaleźć najlepsze opcje dla Twojej firmy.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!