25 lutego 2022
5 najważniejszych zalet elektrycznych wózków widłowych

Elektryczne wózki widłowe są doskonale znane z zastosowania w praktycznie każdych warunkach magazynowych. W odróżnieniu od wózków widłowych opartych na silnikach spalinowych ich użyteczność rozciąga się na liczne branże. Energooszczędność i niezawodność elektrycznych wózków widłowych sprawia, że ​​są one niezbędnymi narzędziami dla wielu gałęzi przemysłu. Sprawdź, jakie są zalety wózków widłowych elektrycznych.

Elektryczne wózki widłowe to wózki napędzane silnikiem elektrycznym. Przeznaczone są do przewozu towarów i ładunków w magazynach, fabrykach, centrach dystrybucyjnych i innych podobnych środowiskach. To nie tylko doskonały zamiennik tradycyjnych wózków widłowych zasilanych gazem czy z silnikiem diesla. Elektryczne wózki widłowe mogą być używane w miejscach, w których pojazdy spalinowe nie mogą jeździć, na przykład w pomieszczeniach lub w niebezpiecznych warunkach, takich jak w miejscach łatwopalnych. Wózki widłowe akumulatorowe mają także inne zalety w porównaniu ze swoimi spalinowymi odpowiednikami: wytwarzają mniej zanieczyszczeń, są cichsze i bardziej energooszczędne.

Dlaczego akurat wózek widłowy elektryczny?

Firmy działające między innymi w branży przemysłowej stosują elektryczne wózki widłowe ze względu na ich zwiększoną wydajność, mocne silniki, możliwość pracy z dużymi obciążeniami i wszechstronność. Na jakie zalety wózków widłowych warto zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze — optymalna wydajność

Elektryczne wózki widłowe są niezwykle wytrzymałe pod względem wydajności. Dzięki zaawansowanej technologii wózki widłowe mają ulepszoną technologię hamowania, dokładniejsze sterowanie i zapewniają łatwą obsługę. Elektryczne wózki widłowe mają przewagę nad wózkami LPG pod względem mocy i właściwości jezdnych. Elektryczny wózek nadaje się do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Może obsługiwać szeroką gamę materiałów.

Po drugie — niższe koszty

Wózki widłowe akumulatorowe są przystępne cenowo jeśli chodzi o koszty konserwacji i bieżącej eksploatacji. W porównaniu do wózków pracujących dzięki silnikom spalinowym są też znacznie tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Dzieje się tak, ponieważ energia elektryczna kosztuje znacznie mniej niż LPG lub olej napędowy i wymaga ogólnie mniej prac konserwacyjnych. Wózki widłowe odznaczają się także prostszą konstrukcją, a co za tym idzie, wymagają mniej prac konserwacyjnych.

Po trzecie — korzyść dla środowiska

Rosnąca świadomość odnośnie ekologii i dbania o środowisko zaczęła obowiązywać także w branży wózków widłowych. Jedną z najważniejszych zalet elektrycznych wózków widłowych jest to, że wytwarzają zerową emisję. Wózki nie emitują dwutlenku węgla, a co za tym idzie, nie ma potrzeby kosztownej wentylacji magazynu.

Po czwarte — wysoka elastyczność

Jedną z wielu zalet wózka elektrycznego jest to, że idealnie nadaje się do stosowania na ograniczonych lub mniejszych powierzchniach magazynowych. Mniejsze wózki widłowe elektryczne mają również znacznie mniejsze podwozie, co poprawia zwrotność dzięki niewielkiemu promieniowi skrętu.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Szukasz wózka widłowego do wynajęcia? Mamy rozwiązanie!

Podnoszenie ciężkich ładunków może być trudne, ryzykowne i kosztowne. Dzięki naszej usłudze wynajmu wózków widłowych płacisz tylko za czas potrzebny na korzystanie ze sprzętu. Nasza wypożyczalnia wózków widłowych odpowiada na wszystkie potrzeby klientów. Oferujemy atrakcyjne ceny, kompleksowe wsparcie oraz elastyczność usługi.