24 lipca 2018
5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu używanego wózka widłowego

Wózki widłowe są w dzisiejszych czasach niezbędne przy przemieszczaniu ładunków, rozładunkach oraz przewożeniu materiałów na magazyn czy produkcję. W znacznym stopniu ułatwiają i przyśpieszają pracę. Firmy starają się szukać najbardziej niezawodnych i wytrzymałych maszyn, które posłużą im na długie lata. Powiększając flotę wózków widłowych warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które są opisane poniżej.

Informacje o wózku

Nie od dzisiaj wiadomo, że każda maszyna wcześniej czy później będzie wymagała naprawy. Nie inaczej jest z wózkami widłowymi.

 

Podczas poszukiwań wózka widłowego warto zapoznać się przynajmniej z podstawowymi parametrami takimi jak:

  • Marka wózka
  • Ilość wyjeżdżonych motogodzin (przebieg)
  • Historia serwisowa
  • Ogólny stan techniczny
  • gwarancja sprzedawcy
  • koszty serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego
  • ważne badanie UDT zezwalające na eksploatację

 

Kupując wózek widłowy warto ukierunkować się na konkretną markę. „Widlaki” na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę to firmy takie jak Still i Linde. Te renomowane firmy cechuje duża trwałość, precyzja, bezpieczeństwo pracy i solidność wykonania. Przy odpowiednim użytkowaniu i serwisie powinny one posłużyć na długie lata.

Jednostka na olej napędowy, gaz czy wózek elektryczny?

W najbardziej wymagających pracach na zewnątrz najlepszym wyborem okaże się wózek z wysokoprężnym silnikiem. W porównaniu do silnika na gaz posiada większy moment obrotowy, natomiast jest droższy w eksploatacji oraz są większe koszty serwisu.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Wózek elektryczny jest idealny do branży spożywczej, gdzie nie mogą być użytkowane inne wózki widłowe ze względu na emisję szkodliwych spalin. Elektryczne wózki widłowe znajdą również zastosowanie w firmach, gdzie wymagany jest niski poziom hałasu.

Serwis

Jeśli zależy nam na bezawaryjnej pracy wózków widłowych przez długie lata to bardzo ważnym aspektem jest serwis.

Fachowy serwis wózków widłowych Linde czy Still da nam gwarancję gotowości do pracy maszyn w każdym momencie.

Specjalistyczny serwis znacząco poprawi komfort pracy jednocześnie obniżając koszty napraw.

Gwarancja

Niska cena wózka widłowego często może oznaczać jakiś tajemniczy haczyk. Jeżeli widzimy, że oferowana maszyna jest bez gwarancji  – bądźmy świadomi, że możemy trafić na „bubel”. Luzy masztu, zawieszenia, niesprawny silnik, uszkodzony napęd hydrostatyczny czy  bateria trakcyjna to w wielu przypadkach połowa wartości wózka. Gwarancja daje nam pewność, że oferowany sprzęt nie ma ukrytych wad, czego nie jesteśmy w stanie zauważyć przy zakupie.

Opinia sprzedawcy

Rzetelny sprzedawca niczego nie ukrywa, będzie posiadał pozytywną historię sprzedaży oraz cieszył się dobrą opinią. Wybierając odpowiedniego sprzedawcę możemy mieć pewność, że sprzęt posłuży nam na dłużej, a koszty utrzymania naszej floty wózków widłowych będą niższe. Warto zwracać uwagę na profesjonalizm oraz jakość obsługi klienta.

Podsumowanie

Kupując wózek widłowy warto wziąć pod uwagę powyższe kwestie, dzięki którym zakup kontrolowany okaże się zakupem na długie lata.

Dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie wózka widłowego –  jeśli posiadamy sezonowość prac i nie będziemy korzystać z niego dłużej.