13 listopada 2022
Długoterminowy wynajem wózków widłowych - dla kogo jest to optymalne rozwiązanie?

Dla kogo odpowiedni jest wynajem wózka widłowego i co trzeba wziąć pod uwagę przy wynajmie? Jakie usługi są najczęściej wliczone w cenę? Czasami jednak nie opłaca się kupować wózka widłowego, gdyż zakup pojazdów wiąże się z wysokimi kosztami. W tym miejscu pojawia się wynajem wózków widłowych.

Wynajem wózków widłowych to opłacalna alternatywa, z której korzysta każdy, kto potrzebuje wózka widłowego tylko na pewien czas. Wskażemy, na co należy zwrócić uwagę przy wynajmie i jakie inne zalety ma taka forma wykorzystywania pojazdu.

Rozwiązaniem może być wynajem wózka widłowego

Dla kogo odpowiedni jest wynajem wózka widłowego? Wózek widłowy na wynajem jest odpowiedni dla każdego, kto potrzebuje pojazdu tylko przez pewien czas. Może to być przez kilka dni, tygodni lub nawet miesięcy. Na przykład budowlańcy często korzystają z wózka widłowego podczas budowy domu. Zamiast decydować się na duży wydatek związany z zakupem wózka widłowego, warto go wynająć. Dzięki temu ani nie ma kłopotu z nabyciem pojazdu i jego rejestracją, ani nie trzeba za niego płacić dużych opłat początkowych.

Wynajem wózka widłowego może być więc odpowiedni dla budowlańców, ale małe firmy, które potrzebują wózka widłowego tymczasowo, również korzystają z usług wynajmu. Wózki widłowe są również potrzebne do przygotowania imprez i koncertów, także sprawdzają się w wielu okolicznościach.

Co trzeba wziąć pod uwagę, wynajmując wózek widłowy?

Chcąc wynająć wózek widłowy, należy wcześniej sprawdzić w firmie oferującej wynajem, na jak długo pożądany pojazd będzie dostępny. Jeśli chcesz zawrzeć umowę na wynajem długoterminowy, najlepiej uzgodnić to wcześniej, aby wypożyczalnia również wiedziała, na jak długo pojazd zostanie wynajęty. Możliwe jest nawet wynajęcie pojazdu na kilka lat, inne nie wychodzą poza okres kilku miesięcy. To również powinno być wcześniej wyjaśnione, aby nie było żadnych nieporozumień.

Wypożyczając wózek widłowy, należy wziąć pod uwagę typ wózka widłowego i wielkość wózka. Rodzaj wózka widłowego jest ważny, ponieważ musisz upewnić się, że może być używany w twoim magazynie i może podnosić pożądane przedmioty. Najlepiej wypożyczyć wózek widłowy na dłuższy okres czasu, aby nie martwić się o jego zwrot codziennie lub co tydzień. Wynajem długoterminowy wózka widłowego to często także bardziej opłacalna opcja w przeliczeniu na dzień wynajmu.

Jakie usługi są wliczone w cenę wynajmu wózka widłowego?

Kolejnym aspektem, który należy rozważyć przed podpisaniem umowy najmu jest serwis. Jakie usługi są wliczone w cenę? W jakich przypadkach można liczyć na wsparcie ze strony wynajmującego? Jeśli na przykład pojazd się zepsuje, idealnie jest otrzymać pojazd zastępczy. W końcu na budowie czy w innym miejscu szybko zdarza się, że jakaś maszyna przestaje działać prawidłowo. Ale równie szybko trzeba znaleźć zastępstwo, bo inaczej budowa staje w miejscu. Nasza firma oferując wynajem wózka widłowego, zapewnia pełne wsparcie w zakresie świadczonych usług.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Ponadto dobry zakres usług obejmuje naprawy i prace konserwacyjne. Ponieważ tylko w sytuacji wystarczająco częstej konserwacji sprzętu można mieć pewność, że będzie on funkcjonował prawidłowo.

UTB Polska – wszystko w jednym miejscu

Jeśli chcesz wynająć więcej niż jeden pojazd lub inny sprzęt do swojej firmy, powinieneś spróbować uzyskać wszystko z jednego źródła. Jeśli wynajmujesz wszystkie swoje pojazdy z jednej wypożyczalni, oszczędzasz sobie kłopotów administracyjnych, a w niektórych przypadkach możesz nawet wynegocjować atrakcyjne rabaty. Dodatkowo w razie jakichkolwiek problemów masz tylko jedną osobę do kontaktu, co znacznie ułatwia komunikację.

Wynajem wózka widłowego – kluczowe zalety

Firmy mają nawet jeszcze jedną zaletę tego modelu wykorzystywania wózka widłowego: koszty wynajmu mogą być księgowane jako koszty bezpośrednie, co jest korzyścią podatkową. Niezależnie jednak od tego, czy chodzi o firmę, czy osobę prywatną, wynajęty wózek widłowy zawsze oferuje jedno: dużą elastyczność.

Co należy wziąć pod uwagę przy wynajmie wózka widłowego?

Przy wynajmie wózka widłowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwsza rzecz to wielkość wózka widłowego. Musisz wiedzieć, jakiego rozmiaru i typu wózka widłowego potrzebujesz i jaki jest jego maksymalny udźwig. Powinieneś wiedzieć, że dostępne są różne rozmiary i wszystkie mają różne limity wagowe, więc upewnij się, że wybierasz taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Po drugie, zastanów się, na ile czasu chcesz wynająć wózek widłowy. Wózki widłowe można wynająć na okres od jednego dnia nawet kilku miesięcy, więc jeśli wykonujesz tylko okazjonalną pracę, warto wybrać krótki okres wynajmu.

Druga sprawa to koszt wynajmu pojazdu i to, na jak długo będzie on potrzebny. I na koniec, powinieneś rozważyć swoją polisę ubezpieczeniową, która pokryje Cię w przypadku jakichkolwiek szkód lub wypadków, które mogą wystąpić na miejscu. Tę kwestię ustalisz bezpośrednio korzystając z usług naszej wypożyczalni.