12 października 2021
Elektryczne wózki widłowe — najważniejsze zalety

Elektryczne wózki widłowe są idealne do zastosowań magazynowych. Modele działające na prąd charakteryzują się szybkością poruszania się, jak i łatwością manewrowania po różnych powierzchniach. Mając często bardzo małe promienie skrętu, wprost idealnie sprawdzą się w magazynach i centrach logistycznych. Dzięki maksymalnej wysokości podnoszenia, elektryczne wózki widłowe nadają się do większości standardowych operacji.

Zarówno branża przemysłowa, jak i transportowa od wieków polega na wózkach widłowych do przewożenia ciężkich ładunków. Ta zależność wzrasta wraz z rozwojem technologii i coraz powszechniejszym stosowaniem elektrycznych wózków widłowych. Elektryczne wózki widłowe są coraz powszechniejsze w różnych obszarach, ponieważ są bezpieczniejsze, tańsze i czystsze niż ich odpowiedniki napędzane gazem czy olejem napędowym.

Używane wózki widłowe sposób na ograniczenie kosztów

Na rynku dostępnych jest wiele używanych wózków widłowych, więc może być trudno zdecydować, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję i zapewnią, że otrzymasz wysokiej jakości maszynę, która będzie trwała i funkcjonalna. Do wyboru masz także wózki nowe od uznanych firm takich jak Linde, Hyster czy Jungheinrich.

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów używanych wózków widłowych, które sprawdzą się w różnych przestrzeniach, takich jak magazyn jako wózek do kompletacji zamówień, wysokiego składowania i wiele innych. Znalezienie odpowiedniego wózka widłowego zależy od wielkości powierzchni firmy i tego, czy przechowujesz zapasy poza magazynem. Jeśli przechowujesz towary na zewnątrz, najlepszym rozwiązaniem jest wózek wysokiego składowania, ponieważ może być wykorzystywany po trudnym terenie, aby dotrzeć do miejsca przechowywania towarów. Jeśli nie, to dobrym rozwiązaniem może być wózek widłowy elektryczny.

Elektryczne wózki widłowe zapewniają wysoką wydajność i bezpieczeństwo w pracy

Bezpieczeństwo wózków widłowych elektrycznych wynika z trzech głównych czynników: brak emisji, silniki elektryczne są cichsze i nie wymagają znacznej konserwacji. Mogą być również używane tam, gdzie istnieją obawy związane z bezpieczeństwem sprzętu zasilanego gazem. Żywotność akumulatora elektrycznego wózka widłowego jest mierzona cyklami zasilania lub godzinami życia akumulatora.

Elektryczne wózki widłowe są korzystne z wielu powodów. Są zasilane elektrycznie, co zmniejsza koszty operacyjne. Są kompaktowe i trwałe — mieszczą się w ciasnych przestrzeniach i wytrzymują przez lata bez konieczności wymiany. W przeciwieństwie do innych pojazdów elektrycznych nie wytwarzają ciepła, przez co są bezpieczniejsze w użyciu. Koszt utrzymania elektrycznego wózka widłowego jest znacznie niższy niż koszt utrzymania tradycyjnego wózka widłowego.

Zalety zakupu nowych elektrycznych wózków widłowych vs. używane jednostki

Jakie są zalety zakupu nowych wózków widłowych, a co przemawia za zakupem wózków używanych? Zakup nowego elektrycznego wózka widłowego ma wiele zalet. Pierwsza to gwarancja. Zakup używanego elektrycznego wózka widłowego może nie być objęty gwarancją producenta. Jeśli jednak kupisz nowy elektryczny wózek widłowy, zawsze będziesz mieć możliwość oddania sprzętu na gwarancję, w celu naprawy usterek. W ten sposób nie musisz się martwić o wydawanie pieniędzy na naprawy. Ponadto możesz wykupić rozszerzoną gwarancję, która obejmie więcej niż tylko sam wózek widłowy.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Z kolei używane wózki widłowe to świetnie rozwiązanie dla firm, które poszukują sprzętu do okazjonalnej pracy, bądź przedsiębiorstw, które nie chcą wiązać się na długi czas leasingiem, kredytem, bądź wydawać jednorazowo gotówkę.

Elektryczne wózki widłowe to przyszłość transportu materiałów w firmach. Są tańsze w zakupie, tańsze w eksploatacji i tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne wózki widłowe.  Elektryczny wózek widłowy może obniżyć roczne koszty operacyjne nawet o 30%. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze na paliwie, naprawach i kosztach konserwacji. Wózki elektryczne również kosztują mniej, co może pomóc w przepływie gotówki w firmie. Jeśli zastanawiasz się nad znalezieniem dedykowanego modelu wózka widłowego do siebie, skorzystaj z usług naszej firmy. W UTB Polska oferujemy zarówno korzystny wynajem wózków widłowych, jak i możliwość zakupu po atrakcyjnych cenach.