11 stycznia 2019
Kiedy warto zakupić używany wózek widłowy?

Wózki widłowe umożliwiają sprawny załadunek, rozładunek oraz transport różnego typu towarów. Zakup nowego wózka to duża inwestycja, właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup używanego wózka, niektórzy natomiast na jego wynajem. Kiedy i dlaczego warto skorzystać z takich rozwiązań? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!

Kiedy warto zakupić używany wózek widłowy?

Często spotykamy się z opinią, że za niższą ceną maszyn i urządzeń kryje się również ich niższa jakość, czy tak jest w rzeczywistości? Wielu przedsiębiorców przekonało się, że nie –używany wózek widłowy jest dobrą inwestycją i przez lata doskonale spełnia swoją funkcję.

Zanim używany wózek widłowy trafi do sprzedaży przechodzi kompleksowy przegląd techniczny. Mechanicy wymieniają zużyte części układu jezdnego oraz hydraulicznego, zmieniają płyny hydrauliczne i smarujące oraz rzecz jasna, usuwają wszelkie usterki. Zmieniane jest też ogumienie –dobrze dobrane opony zwiększają komfort pracy operatora, jak również stabilność wózka, jest to więc bardzo istotna kwestia. Kolejną czynnością jest renowacja powłok lakierniczych oraz inne prace, które mają na celu poprawę ogólnego stanu wizualnego wózka.

Wszystkie te czynności sprawiają, że wózek działa bez zarzutu i umożliwia sprawne, bezpieczne i komfortowe wykonywanie szeregu różnego typu prac.

Co istotne, wiele firm, które specjalizują się w sprzedaży wózków udziela gwarancji, nawet 12 miesięcznej, co jest doskonałym zabezpieczeniem dla kupującego.

Kolejną zaletą kupna używanego wózka widłowego jest cena, która w porównaniu z kosztem zakupu nowych urządzeń jest o wiele niższa.

 

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Kiedy warto wypożyczyć wózek widłowy?

oferta wypożyczenia wózka widłowego

 

Czy zawsze warto zdecydować się na zakup nowego lub używanego wózka widłowego?

Jeżeli urządzenia używamy tylko sporadycznie, na przykład sezonowo, dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest jego wynajem.

Jest to duża oszczędność czasu, pieniędzy oraz nerwów. Wynajem sprawi, że problemy dotyczące przechowywania wózka czy też jego konserwacji po prostu znikną.

 

Wiele firm oferuje krótko- jak i długoterminowy wynajem wózków na bardzo atrakcyjnych warunkach. Warto więc przed podjęciem decyzji wszystko dokładnie przeanalizować i sprawdzić czy wynajem wózka widłowego nie będzie korzystniejszym rozwiązaniem niż jego kupno.

Podsumowanie

Możemy wybierać między wieloma różnymi modelami wózków widłowych, dostępne są wózki z różnym osprzętem, przystosowane do pracy na zewnątrz, jak również w halach i magazynach. Oczywiście zakupić możemy wózki widłowe wielu producentów, podpowiemy, że wśród tych cieszących się największym uznaniem znajdują się wózki widłowe LINDE oraz STILL. Jeśli będziemy mieć problem z wyborem zawsze możemy porozmawiać z fachowcem, który z pewnością udzieli nam wielu cennych wskazówek.

UTB Polska oferuje profesjonalny wynajem wózków widłowych dostępny tutaj.