09 września 2021
Kiedy wynajem wózka jest bardziej opłacalny niż zakup?

Wózek widłowy to rodzaj pojazdu przemysłowego, który służy do transportu towarów i materiałów z jednego miejsca do drugiego. Może być stosowany w magazynach, placach i placach budowy. Możliwości posiadania wózków są w zasadzie dwie – zakup lub wynajem. Jaki model będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź!

Istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze wózka widłowego, jest to, do czego potrzebuje go Twoja firma. Niezależnie od tego, czy jest to praca na zewnątrz czy przenoszenie palet w magazynie, możliwości masz aż nadto! Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze wózka widłowego jest jego waga. Dzieje się tak, ponieważ wózki widłowe są klasyfikowane zgodnie z ich zakresami wagowymi. Przechodząc do pytania zadanego w tytule wpisu, skąd wiedzieć czy bardziej opłacalny będzie wynajem wózka widłowego czy zakup używanego, bądź nowego modelu?

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy?

Wózki widłowe to świetny sposób na przemieszczanie ciężkich towarów w dane miejsce. Można je kupić, bądź wypożyczyć na dowolny okres czasu i nie ponosić kosztów początkowych, które pociągałoby za sobą posiadanie wózka widłowego na stałe.

Do najważniejszych korzyści związanych z wynajmem wózka widłowego możemy zaliczyć poniższe kwestie:

  • wózki widłowe umożliwiają przenoszenie ciężkich materiałów bez potrzeby wynajmowania ciężkiego sprzętu jak dźwig lub sprowadzeniem własnego wózka widłowego z innego miejsca,
  • płacisz za czas korzystania z wózka widłowego, więc nie ponosisz kosztów początkowych i nie musisz myśleć o wartości odsprzedaży lub kosztach konserwacji,
  • wózki widłowe są wystarczająco wydajne i bezpieczne, a na dodatek korzystając z usług naszej firmy, bez trudu dobierzesz wózek o dedykowanych parametrach.

Jakie są koszty związane z wynajmem wózka widłowego?

Koszt wynajmu wózka widłowego będzie się różnić w zależności od oferty prezentowanej przez firmę oraz wielkości i rodzaju wynajmowanego wózka widłowego. Możemy wyróżnić dwa rodzaje kosztów związanych z wynajmem wózka widłowego: koszty użytkowania sprzętu i opłaty za wynajem. Koszty użytkowania są tym, co płacisz za korzystanie ze sprzętu, podczas gdy opłaty za wynajem ponoszone są na rzecz firmy takie jak UTB Polska. Głównym kosztem użytkowania jest paliwo, z kolei opłaty za wynajem obejmują stawki za okres wynajmu.

Jak wybrać odpowiedni wózek widłowy?

Rodzaj wózka widłowego, którego potrzebujesz, będzie zależał od tego, do czego będziesz go używać. Różne rozmiary wózków widłowych są przeznaczone do różnych celów. Małe są dobre do magazynów i załadunku ciężarówek, podczas gdy większe mogą jeździć po trudnym terenie lub przenosić większą wagę. Wiele firm ma tylko jeden typ wózka widłowego, który jest używany do różnych celów. Stąd też i w takich sytuacjach usługa wynajmu wózków widłowych ma jak najbardziej sens. Firma może wyposażyć swój magazyn w dodatkowy sprzęt, który będzie przeznaczony tylko do określonych zadań.

Korzyści z wynajmu wózka widłowego w porównaniu z zakupem

Wynajem wózka widłowego staje się najpopularniejszym wyborem dla firm, które muszą korzystać ze sprzętu przez krótki czas. Jest to w tym wypadku bardziej opłacalne niż kupowanie sprzętu i pozwala firmie na zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru floty zgodnie z potrzebami. Spadają również koszty utrzymania i możesz wybierać spośród wielu różnych modeli w zależności od potrzeb Twojej firmy.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Sprawdź naszą ofertę wynajmu lub sprzedaży wózków widłowych. Skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie, bądź telefonicznie!