06 lutego 2019
Maszyny budowlane UTB Polska

Realizacja prac budowlanych nie byłaby możliwa bez specjalistycznych maszyn. To właśnie one umożliwiają przewóz materiałów budowlanych, jak również podnoszenie różnego typu ładunków, nawet na bardzo dużą wysokość. Jakie maszyny i dlaczego najczęściej spotykamy na placu budowy? Właśnie o tym przeczytacie w naszym artykule. Zachęcamy do lektury!

Prace na budowie

Specjalistyczne maszyny sprawiają, że prace na budowie przebiegają sprawnie i są wykonane precyzyjnie. Co więcej, bez odpowiednich maszyn większość prac w ogóle nie byłaby możliwa lub trwałaby w nieskończoność.

 

Mini dźwigi

UNIC-URW-1006 - mini dźwig

 

 

Mini dźwigi to ostatnimi czasy jedne z popularniejszych maszyn, które wykorzystywane są podczas prac budowlanych, wykończeniowych, remontowych, jak również montażowych – dzięki mini dźwigom sprawnie zamontujemy nawet ciężkie i wielkogabarytowe elementy, na przykład okna.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Mini żurawie okazują się niezastąpione podczas budowy galerii handlowych, muzeów czy hal przemysłowych. Jakie zalety mają omawiane mini dźwigi?

 

 

 

  • Niewielkie wymiary – mini żurawie to przede wszystkim urządzenia niewielkie i mające małą masę. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się podczas prac w miejscach o niewielkiej przestrzeni, na przykład na niedużej działce, na której budowany jest biurowiec.
  • Duży udźwig – mimo niewielkich wymiarów mini żurawie mają bardzo duży udźwig, dzięki czemu możemy podnieść materiały budowlane na znaczną wysokość, nawet na ok. 20 m. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się między innymi na żurawia o udźwigu 1 czy 6 ton.
  • Zwinność – mini żurawie są bardzo zwinne, dzięki czemu wykonane z ich pomocą prace spełniają wszelkie standardy jakości.
  • Uniwersalność – mini dźwigi nie potrzebują wiele wolnej przestrzeni do pracy i bez problemów poruszają się po każdym rodzaju nawierzchni, nawet po tej bardzo delikatnej. Co więcej, omawiane urządzenia pracują zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów.

 

Jeśli potrzebujesz mini dźwiga jest on dostępny w naszej ofercie tutaj.

 

Wózki widłowe

wózek widłowy linde

Nie można pominąć tutaj roli, jaką spełniają na placach budów wózki widłowe – na budowie, ze względu na trudną, nierówną nawierzchnię najlepiej sprawdzają się wózki widłowe terenowe.

Jakie prace na budowie można wykonać za pomocą wózków widłowych?

  • Rozładunek – z wykorzystaniem wózka widłowego sprawnie rozładujemy dostawę cegieł, pustaków, kostki brukowej i innych materiałów budowlanych
  • Transport materiałów budowlanych – wózek widłowy umożliwia również szybki przewóz różnego typu materiałów budowlanych z jednego miejsca w drugie. Bez problemu przetransportujemy pustaki czy betonowe materiały prefabrykowane.
  • Za pomocą wózków terenowych można również usunąć pozostały po pracach budowlanych gruz.

 

W UTB Polska świadczymy, również usługi sprzedaży używanych wózków widłowych, pełna oferta na naszej stronie tutaj.

 

Na koniec

Oczywiście to zaledwie niewielka część niezbędnych na placach budów maszyn i urządzeń. Podczas budowy obiektów różnego typu wykorzystywane są również koparki, koparko-ładowarki, dźwigi, betoniarki i tak dalej.