W kwestii obecności żurawia na dowolnym placu budowy nie ma wątpliwości, iż jest on niezbędny. Często jednak powstaje wątpliwość – wybrać żuraw stacjonarny, czy może mini dźwigi budowlane? Od czego uzależnić tę decyzję? Czy któryś z dźwigów, stacjonarny lub w wersji mini, należy uznać za zdecydowanie lepsze urządzenie?
Mini dźwigi sprzedaż – kiedy warto z niej skorzystać?
W wielu sytuacjach zakup mini żurawi okazuje się trafioną decyzją. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na mobilność tego typu urządzeń, która jest niezwykle cenną cechą.
Istotne jest to głównie w przypadku firm stale zmieniających miejsce pobytu. Jeżeli jednocześnie realizuje się projekty w kilku miejscach, transport sprzętu jest koniecznością.
Decydując się na ciężki, stacjonarny żuraw budowlany, będzie trzeba sporo zapłacić za jego transport. Natomiast mini żurawie są relatywnie lekkie, przez co bez trudu można je transportować, nie ponosząc przy tym dużych kosztów, ani nie tracąc cennego czasu.
Z pewnością istotną cechą małych żurawi budowlanych jest ich zwrotność i możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Wysięgnik takiego urządzenia czasami dociera w miejsca, gdzie trudno dotrzeć człowiekowi.
Dlatego też wykorzystuje się go w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie zwykle jest o wiele mniej przestrzeni niż na otwartym placu budowy. Ponadto żuraw stacjonarny ze względu na swój ciężar prawdopodobnie zniszczyłby podłoże w hali, nawet jeśli jakoś udałoby się go tam wprowadzić.
Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?
Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?
Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!
Napisz do nas!Żuraw stacjonarny – zalety sprzętu ciężkiego
Nie ma wątpliwości, że decydując się na stacjonarne żurawie wynajem, trzeba liczyć się z mniejszą zwrotnością urządzeń. Ponadto, posiadają one jeszcze kilka innych wad, o których już wcześniej wspomniano. Niemniej jednak stacjonarny żuaw budowlany ma również swoje zalety, a jedną z nich jest o wiele większy zasięg wysięgnika niż w przypadku mini dźwigu. Dlatego też na palcu budowy wysokich, kilkunastopiętrowych budynków, nie sposób poradzić sobie bez żurawia stacjonarnego.
Co więcej, klasyczne, ciężkie żurawie budowlane zwykle cechują się większą wytrzymałością od mini żurawi, gdyż te ostatnie bywają nieco bardziej awaryjne. Dlatego też, pomimo iż kupno, jak i wynajem żurawia stacjonarnego generuje większe koszty, w ostatecznym rozrachunku rozwiązanie to bywa bardziej opłacalne.
Żuraw stacjonarny czy mini dźwig?
Ostateczną decyzję, czy zdecydować się na mini żurawie wynajem, czy też na żurawie stacjonarne, należy uzależnić od celu, w jakim pozyskuje się sprzęt. Ponadto, w niektórych przypadkach, zwłaszcza przy większych projektach budowlanych, oba te urządzenia mogą okazać się niezbędne.