04 lutego 2019
nowy czy stary wózek widłowy?

Nowy czy stary wózek widłowy? To pytanie zadaje sobie coraz więcej przedsiębiorców. Istnieją argumenty przemawiające za każdym z wymienionych rozwiązań. Kiedy więc lepiej zainwestować w nowe urządzenie, a kiedy warto kupić używany wózek widłowy? Na to pytanie odpowiemy w naszym artykule.

Mamy nadzieję, że będzie pomocny przy podejmowaniu decyzji. Zachęcamy do lektury!

Fabrycznie nowe vs używane wózki widłowe

Wózki widłowe znajdują cały szereg zastosowań, są niezbędne zarówno w magazynach, jak i w sklepach, w halach produkcyjnych czy na placach budów. Dzięki takim urządzeniom możemy sprawnie rozładować dostawę towaru, składować towar w magazynie, przetransportować ładunek – wszystko to sprawia, że na zakup wózka decydują się przedsiębiorcy działający w wielu różnych branżach.

Zakupić możemy fabrycznie nowy wózek widłowy, ale rynek używanych wózków widłowych również ma wiele do zaoferowania. To, na jaki wózek widłowy zdecyduje się przedsiębiorca zależy od wielu czynników. Warto je wszystkie wziąć pod uwagę, w końcu zakup wózka to poważna i kosztowna inwestycja.

 

Używane wózki widłowe – zalety

Jakie argumenty przemawiają za kupnem używanego wózka widłowego?

  • Cena – cena wózka widłowego to niezmiernie ważna kwestia dla sporej większości przedsiębiorców. Zakup używanego wózka nie obciąża budżetu firmy w takim stopniu, jak zakup nowego urządzenia. Często przedsiębiorcy mogą używany wózek widłowy kupić za gotówkę, dzięki czemu nie zadłużają się.
  • Stan urządzenia – używane wózki widłowe, zanim trafią do oferty sprzedażowej przechodzą dokładny przegląd. Mechanicy naprawiają wszelkie usterki, wymieniają części, płyny eksploatacyjne, opony, często też wykonują naprawy blacharsko-lakiernicze. Wszystko to sprawia, że wózek jest w pełni sprawny i atrakcyjny
  • Gwarancja – przedsiębiorcy decydujący się na używany wózek widłowy również otrzymują gwarancję, w zależności od firmy może to być 6 czy 12 miesięcy.

Nowe wózki widłowe – zalety

  • Inwestycja na lata – choć ceny nowych wózków widłowych są dość wysokie, pamiętajmy o tym, że są to urządzenia fabrycznie nowe, które będą nam służyć długimi latami. Czasem warto zapłacić nieco więcej i cieszyć się porządnym urządzeniem, dzięki któremu będziemy mogli pomnażać zyski naszej
  • Gwarancja – gwarancja na nowy wózek widłowy oczywiście obejmuje dłuższy czas niż ta, którą przedsiębiorcy otrzymują w przypadku zakupu używanego wózka. Dzięki temu przedsiębiorca może być całkowicie spokojny – w przypadku usterki urządzenia nie poniesie kosztów naprawy.

 

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Na koniec

Jak widać zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Przed podjęciem decyzji dokładnie wszystko przemyślmy, a w razie wątpliwości skorzystajmy z pomocy specjalistów.