23 grudnia 2021
Pytania, jakie warto zadać przed wynajmem wózka widłowego

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wynająć wózek widłowy do pracy krótkoterminowej, czy też ze względu na uszkodzenie posiadanego w firmie wózka widłowego, warto zadać sobie kilka kluczowych pytań, aby zapewnić sobie komfort w pracy. Decydując się na alternatywę do zakupu wózka widłowego, warto porównać ceny wynajmu wózków widłowych i wiedzieć, jakich niespodzianek unikać. Dzisiaj przedstawimy kluczowe pytania, które należy sobie zadać przed skontaktowaniem się z wypożyczalnią wózków widłowych, aby podjąć słuszną decyzję.

Wózek widłowy to dla wielu firm podstawowy element wyposażenia. Wykorzystywany do załadunku i rozładunku towarów, powinien być zawsze gotowy do pracy. Przeznaczony jest do podnoszenia i przenoszenia palet, pudeł, bel, skrzyń lub innych ciężkich ładunków w magazynach, zakładach produkcyjnych czy na budowach.

Pytania, jakie musisz zadać przed wynajem wózka widłowego

#1 Z jakim obciążeniem muszę się mierzyć?

Znajomość wagi swoich maksymalnych ładunków jest kluczowa przy wyborze wózka widłowego do wynajęcia. Każdy dostępny na rynku wózek widłowy ma określony udźwig maksymalny. Ale jeśli dodasz osprzęt, udźwig ten zostanie zmniejszony. Unikaj wynajmowania niewłaściwego wózka widłowego, wiedząc dokładnie, ile ważą materiały, które będziesz transportować. W celu określenia maksymalnego udźwigu możesz posiłkować się informacjami od producenta, bądź kontaktując się z naszą firmą.

#2 Jaka jest maksymalna wysokość podnoszenia?

Podnoszenie ładunku wyżej niż wózek widłowy jest przeznaczony do podnoszenia, może spowodować jego uszkodzenie. To z kolei może powodować poważne uszkodzenia i możliwe obrażenia pracownika. Ustal dokładny pomiar tego, na jakiej wysokości będzie pracować Twój nowy wózek widłowy.

#3 Gdzie będzie wykorzystywany wózek widłowy?

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Wózki widłowe do użytku w pomieszczeniach na gładkiej powierzchni mają inne opony niż wózki widłowe, które mają pracować na zewnątrz, często na nierównych i bardziej problematycznych powierzchniach. Jeśli w Twoim magazynie znajdują się wąskie korytarze, powinieneś postawić na wózek widłowy zaprojektowany z małym promieniem skrętu. Pamiętaj, aby podczas wynajmowania wózka widłowego dokładnie przedstawić, gdzie urządzenie będzie wykorzystywane. Dzięki temu nasza obsługa zapewni fachowe doradztwo w zakresie wyboru wózka widłowego dla charakteru Twojej działalności.

#4 Na jak długo potrzebuję wynająć wózek widłowy?

Większość stawek wynajmu wózków widłowych opiera się długości wynajmu. Jeśli pracujesz planujesz korzystać z wózka widłowego okazjonalnie, bądź szukasz pojazdu zastępczego, którym obsłużysz bieżące zadania w firmie, prawdopodobnie wynajem będzie najbardziej opłacalną opcją dla Ciebie. Tym bardziej że nie musisz martwić się o konserwację.

#5 Czy mam do dyspozycji operatora wózka widłowego?

Każdy, kto obsługuje wózek widłowy, musi mieć odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie masz pracownika certyfikowanego dla wynajmowanej jednostki, najlepszą opcją będzie wynajem wózka widłowego z operatorem.

#6 Ile będzie mnie kosztować wynajem wózka widłowego?

Ceny wynajmu wózków widłowych mogą się różnić w zależności od Twoich potrzeb. Wybierając wynajem, warto zastanowić się, czy dostawa i konserwacja wózka widłowego jest wliczona w cenę, bądź czy obowiązują inne dopłaty, o których chcesz wiedzieć jeszcze przed podpisaniem umowy. Nasza firma z powodzeniem wynajmuje sprzęt przemysłowy najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku. Szybko dostarczamy potrzebny sprzęt, a bezproblemowa konserwacja, ubezpieczenie i skrócony proces formalności to coś, na co możesz liczyć, decydując się na współpracę.

Wypożyczamy wózki widłowe o różnym udźwigu, w tym: wózki elektryczne, z silnikiem diesla czy na LPG. Nadal nie masz pewności, czy wypożyczyć czy kupić wózek widłowy? W tym też możemy pomóc. Naszym celem jest bycie Twoim partnerem w zakresie kompleksowej obsługi w Twojej firmie. Aby uzyskać więcej informacji na temat wynajmu wózka widłowego, skontaktuj się z nami, korzystając z formularza kontaktowego, bądź zadzwoń.