07 listopada 2018
STILL RX70-30T gazowy

Wózki widłowe to pojazdy, z których ich użytkownicy zwykle korzystają każdego dnia, przez 7 dni w tygodniu mocno je eksploatując. Dlatego jak każde inne urządzenia, wózki widłowe wymagają konserwacji, przeglądów okresowych i dodatkowych napraw w przypadku ewentualnych usterek. Jest wiele firm, które oferują takie usługi, aczkolwiek znalezienie odpowiedniej z fachowym personelem oraz szybkim czasem reakcji może okazać się nie lada problemem.

 

Wizyta w serwisie wózków widłowych

Wózek widłowy, jak każda maszyna ma prawo ulec usterce, nawet jeżeli jest użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak naprawa wózków widłowych to nie jedyny powód, dla którego trzeba zlecić serwis Linde czy Still. Bardzo ważne są działania prewencyjne tj. przeglądy okresowe i konserwacja, podczas których wymieniane są materiały eksploatacyjne oraz wszelkie części zawarte w dokumentacji techniczno-ruchowej wózka widłowego. Dodatkowo często przy takich czynnościach stwierdza się inne uszkodzenia, które w przyszłości mogą być następstwem kosztownych napraw. Kapitalne remonty, regeneracja masztu w znacznym stopniu przywracają pierwotną sprawność i funkcjonalność wózka widłowego, ponieważ podczas takich operacji są wymieniane lub odnawiane najważniejsze części odpowiadające za prawidłowe działanie maszyny.

 

Serwis wózków widłowych Poznań

Wózki widłowe są fundamentem właściwego funkcjonowania parków przemysłowych i centrów logistycznych, dlatego odpowiedni serwis floty wózków poruszającej się po zakładzie jest niezbędny dla zapewnienia ciągłości produkcji. Duże skupiska obiektów przemysłowych i magazynów znajdują się na terenie całej Polski w obrębie największych miast. Jednym z nich jest stolica Wielkopolski – Poznań. Miasto znane z dobrze rozwiniętego przemysłu i hal magazynowych, głównie za sprawą wiodących w tym regionie zakładów produkcyjnych Volkswagena oraz jego wielu dostawców. Tak rozwinięta sieć musi mieć gwarancję efektywnego procesu produkcyjnego, a umożliwia to serwis wózków widłowych Poznań. Tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę, jak złożony jest proces produkcyjny w tak dużych zakładach. Niewiele osób jest świadomych, że prawidłowe działanie tak ogromnego zakładu produkcyjnego jest zależne od wielu innych mniejszych czynników, m.in. od sprawności wózków widłowych.

 

Serwis Still i innych wózków renomowanych marek

Konieczność napraw i konserwacji dotyczy również najbardziej renomowanych marek wózków widłowych. Jeżeli poszukiwany jest fachowy serwis Still, należy wybrać placówkę, która w swej ofercie ma kompleksową obsługę wózków widłowych. Ważne, aby klient mógł wybierać  pośród dostępnych pakietów, od podstawowego, do najbardziej wszechstronnego.

 

Podobnie jest w przypadku innych marek o ugruntowanej pozycji na rynku. Jeżeli chodzi o serwis Linde, tu także niezbędny jest zróżnicowany poziom usług serwisowych, aby klient mógł skorzystać właśnie z tej usługi, której potrzebuje.

 

W kwestii serwisowania ważna jest nie tylko właściwa naprawa, ale także jakość obsługi czy szybkość reakcji serwisu. Nie tylko renoma marki ma znaczenie, dlatego serwis Linde, jak i serwis Still powinny zatrudniać odpowiednio przeszkolonych fachowców do tego typu zadań.