21 czerwca 2022
Używane wózki widłowe Linde

Bez względu na branżę, właściciele firm nieustannie poszukują sposobów na zmniejszenie negatywnego wpływu wykorzystywanych maszyn i urządzeń na środowisko. Szukając sposobów redukcję zużycia energii, jednym z obszarów, nad którym warto się zastanowić, jest wykorzystanie wózków widłowych. Niektóre wózki widłowe mają większy wpływ na środowisko niż inne. Z pomocą przychodzą wózki widłowe Linde, które od lat projektowane są z myślą o obowiązujących wytycznych dotyczących emisji czy zużycia energii.

Każda firma, której częścią działalności jest transport materiałów, powinna przemyśleć, w jaki sposób wywierać niski wpływ na środowisko. Poza oczywistymi zmianami, takimi jak minimalizacja ilości odpadów i mniejsze zużycie energii, poprzez chociażby odpowiednie ustawienie procesów, warto zainteresować się wózkami widłowymi. Wózki widłowe Linde są specjalnie zaprojektowane, aby zmniejszyć zużycie paliwa. To jednak nie wszystko. Nowoczesne wózki widłowe mają inne wymagania dotyczące konserwacji, redukują poziom emisji spalin i wiele więcej. Cechy, które sprawiają, że wózki widłowe Linde są optymalnym wyborem dla wielu przedsiębiorstw to między innymi:

  • innowacyjny układ hamulcowy,
  • zmniejszone zużycie paliwa,
  • niższy poziom emisji spalin,
  • dłuższa żywotność opon.

Wózki widłowe Linde — dlaczego są tak wyjątkowe?

Wózki widłowe Linde to klasa nowoczesnych wózków widłowych, które wyróżniają się wykorzystaniem najnowszych technologii. Zostały zaprojektowane tak, aby były bezpieczne, łatwe w użyciu i wydajne.

Linde to globalna firma produkująca urządzenia przemysłowe i dostarczająca jakościowe usługi. Firma ma siedzibę w Niemczech i działa w ponad 100 krajach na całym świecie. Zatrudniają ponad 161 000 pracowników. Linde aktywnie poszukuje silnej pozycji na rynkach wschodzących, takich jak Indie i Chiny. Stara się również uczynić swoje produkty bardziej dostępnymi dla klientów poprzez zwiększenie mocy produkcyjnych i obniżenie cen sprzętu przemysłowego.

Układ hamulcowy stosowany w nowych wózkach widłowych Linde

Wózki widłowe Linde wyposażone są w specjalnie zaprojektowany układ hamulcowy, który nie polega na wytwarzaniu tarcia przez konwencjonalne hamulce mechaniczne. System ten jest bezobsługowy, dzięki czemu możesz poświęcić swój czas na ważniejsze zadania w magazynie. Zastosowanie tego systemu w nowszych modelach Linde oznacza również brak pyłu hamulcowego.

Redukcja zużycie paliwa

Wózki widłowe Linde z napędem hydrostatycznym umożliwiają szybkie i efektywne wykonywanie większości zadań związanych z transportem materiałów przy silniku pracującym na wolnych obrotach. Gwarantuje to zmniejszenie zużycia paliwa nawet do 40%.

Niski poziom emisji spalin w wózkach Linde

Choć wózki widłowe Linde nadal emitują zanieczyszczenia, tak jak inne modele, marka zadbała o nowoczesne technologie, które sprawiają, że poziom emisji został znacząco zredukowany. Całkowity poziom emisji wytwarzany przez pojedynczy spalinowy wózek widłowy Linde wynosi mniej niż połowę ilości dopuszczalnej przez normy. Emisja szkodliwych substancji zagraża zdrowiu Twoich pracowników, a wykorzystanie wózków widłowych Linde znacząco wpływa na ten obszar.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Żywotność opon w wózkach widłowych Linde

Odpowiednie opony to podstawa. Nowe modele wózków widłowych Linde są wyposażone w hydrostatyczny układ napędowy, który zapewnia o wiele dłuższą żywotność opon niż w wózkach widłowych innych producentów. Ten aspekt wpływa nie tylko na środowisko, ale także na koszty firmy. W końcu wymiana opon w wózku widłowym będzie rzadsza.

Wózki widłowe Linde, czyli rzadsza konserwacja

Zaawansowany układ hamulcowy i napędowy w połączeniu z systemem wpływającym na mniejsze zużycie opon sprawia, że wózek widłowy Linde wymaga znacznie mniej uwagi niż konwencjonalny model z mechaniczną skrzynią biegów, stosowany w innych modelach wózków widłowych. Stopień zmniejszenia zużycia zależy od sposobu użytkowania i warunków pracy. Warto jednak nadal przestrzegać skrupulatnie zaleceń producenta, które mówią o konieczności sprawdzania silnika co każde 1000 godzin. Szczegóły poznasz, kontaktując się z naszą firmą w zakresie wynajmu wózków widłowych!

Jak wybrać odpowiedni wózek widłowy Linde do swoich potrzeb?

Aby znaleźć odpowiedni wózek widłowy Linde do potrzeb Twojej firmy, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są Twoje potrzeby. Przy zakupie lub wynajmie wózka widłowego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Pierwszą rzeczą jest wielkość magazynu i ilość produktu, który będziesz składować. Drugą rzeczą do rozważenia jest to, czy potrzebujesz standardowego lub ciężkiego wózka widłowego. Na koniec ważne jest, aby zastanowić się, jak często będziesz musiał korzystać z wózka widłowego i czy jakieś specjalne funkcje byłyby przydatne dla Twojej firmy.

Marka Linde oferuje wiele różnych modeli wózków widłowych, które mogą zaspokoić potrzeby każdej firmy.