25 kwietnia 2022
serwis wózków widłowych

Jeśli chodzi o specjalistyczne maszyny, takie jak wózki widłowe, kupowanie używanych modeli może zaoszczędzić dużo pieniędzy, jednocześnie pozwalając zoptymalizować wydajność operacyjną i pomóc pracownikom w łatwy sposób wykonywać pracę. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka najlepszych wskazówek dotyczących zakupu używanego wózka widłowego, aby upewnić się, że dokonasz właściwego wyboru!

Nowy czy używany wózek widłowy?

Zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś lub nie wynajmowałeś wózka widłowego, warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się, czy masz zarezerwowany budżet na zakup nowego wózka widłowego lub całej potrzebnej floty. W zależności od potrzebnej klasyfikacji wózków widłowych i tego, czy chcesz dodać osprzęt lub akcesoria do wózków widłowych, możesz wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowego pojazdu. Wynajem wózka widłowego wiąże się już z o wiele mniejszymi kosztami i przede wszystkim z elastycznością.

Jeśli nie wiesz, jaka jest najlepsza ścieżka rozwoju Twojej firmy, możesz spróbować wynająć wózek widłowy i wypróbować konkretny egzemplarz. Dzięki temu sprawdzisz, czy wózek widłowy spełnia Twoje potrzeby i następnie możesz zastanowić się nad zakupem.

Wybierz wózek widłowy od renomowanego dealera

Nie ma wątpliwości, że duże znaczenie ma to, gdzie kupisz używany wózek widłowy. Kupowanie wózka widłowego od mało znanych, pojedynczych sprzedawców zwykle nie jest dobrym pomysłem — zwłaszcza jeśli masz w pobliżu doświadczonego sprzedawcę wózków widłowych – UTB Polska.

Nasza firma od wielu lat nawiązuje dobre, stałe relacje z klientami. Kupując używane wózki widłowe na sprzedaż, skup się na znalezieniu godnego zaufania i renomowanego sprzedawcy, który nie tylko może pochwalić się jakościowymi i sprawnymi pojazdami, ale także dużą dostępnością. Dzięki czemu będziesz mógł wybrać wózek widłowy wtedy, kiedy go potrzebujesz.

Ustal, jakiej klasy wózka widłowego potrzebujesz

Jeśli zgłosisz się do naszej firmy w celu zakupu nowego lub używanego wózka widłowego, nasi eksperci pomogą Ci w określeniu typu wózka widłowego, który najlepiej sprawdzi się do zakładanych przez Ciebie prac. Na dodatek, możesz wybierać pojazdy spośród szerokiej oferty producentów, takich jak Still, Hyster czy Jungheinrich.

Wybierz najlepszą markę wózków widłowych

Istnieje wiele marek wózków widłowych do wyboru. Niektórzy producenci wyróżniają się produkcją określonych klas wózków widłowych w porównaniu z innymi, więc warto skonsultować się z nami, aby na przykład dowiedzieć się, które wózki widłowe są najlepsze do określonych prac.

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Wynajem czy zakup wózka widłowego?

Celem naszej firmy jest dostarczanie szytych na miarę rozwiązań, które pomogą Twojej firmie rozwijać się i wydajnie prosperować. Jednym ze sposobów, w jaki to robimy, jest dostarczanie pojazdów w różnych modelach posiadania — zakup lub wynajem. Z przyjemnością oferujemy pełną gamę opcji, niezależnie od tego, czy potrzebujesz jednego pojazdu, czy całej floty.

Zakup i wynajem wózków widłowych ma swoje unikalne zalety. Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz zintegrować nowy sprzęt z istniejącą flotą, zabezpieczyć się w razie krótkoterminowych zleceń czy też jesteś zainteresowany pełną obsługą, pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Zalety zakupu wózka widłowego

Zakup wózka widłowego dla swojej firmy to przede wszystkim wyższy zwrot z inwestycji. 

  • Zakup nowego sprzętu daje możliwość tworzenia kapitału i odsprzedaży wózka widłowego, gdy już spełni swoje zadanie. Może to zapewnić płynność i zapewnić środki do ponownego zainwestowania we flotę, gdy wymieniasz starsze jednostki lub potrzebujesz nowszych funkcji lub technologii. Ponadto, o ile sprzęt jest dobrze utrzymany, całkowity zwrot z inwestycji w zakupiony wózek widłowy jest wyższy niż w przypadku wynajmu długoterminowego, ponieważ miesięczna opłata za zakup finansowany jest zazwyczaj niższa niż miesięczna opłata za wynajem.
  • Możliwość dostosowania sprzętu do własnych potrzeb. Posiadanie wózka widłowego oznacza, że ​​możesz dokonywać większej liczby modyfikacji, w tym dostosowywać opcje instalowane fabrycznie, dostosowane do konkretnych potrzeb lub przypadków użycia.
  • Niższa odpowiedzialność. Wynajmowane wózki widłowe muszą zostać zwrócone po określonym czasie i zwrócone w dobrym stanie określonym w warunkach umowy najmu. Jeśli uszkodzisz taki sprzęt lub ulegnie nadmiernemu zużyciu, możesz zostać ponieść dodatkowe koszty naprawy. Kupując wózek widłowy masz wybór, jeśli chodzi o dokonywanie drobnych napraw lub naprawienie uszkodzeń kosmetycznych.

Wózki widłowe są używane w magazynach i innych miejscach przemysłowych do przenoszenia ciężkich przedmiotów z jednego miejsca na drugie. Podsumowując, jeśli zdecydujesz się na zakup wózka widłowego, powinieneś liczyć się z potrzebą przeprowadzania samodzielnych konserwacji wózka widłowego, jeśli chcesz, aby Twój wózek działał prawidłowo i długo działał. Z drugiej strony możesz liczyć na pełną dowolność w dostosowywaniu osprzętu. Z kolei jeśli chodzi o alternatywę do zakupu, czyli wynajem, możesz oczekiwać niskiej miesięcznej raty i brak potrzeby konserwacji, gdyż ta pozostaje po stronie naszej firmy. Zachęcamy do kontaktu z naszą obsługą, aby poznać pełną ofertę!