04 stycznia 2019
wynajem mini dźwigów

Mini żurawie to ostatnimi czasy bardzo doceniane urządzenia, powód jest jeden – umożliwiają one wykonanie szeregu prac i są bardzo zwinne, co sprawia, że można bez problemu wykonywać manewry nawet na niewielkich powierzchniach.

Mini żurawie doskonale sprawdzają się w przypadku prac wykonywanych na zewnątrz, jak również wewnątrz różnego typu pomieszczeń. Powyższe urządzenia często wykorzystywane są podczas prac budowlanych w szpitalach, galeriach, halach czy zakładach produkcyjnych – podnoszą ciężkie ładunki, a do tego są bardzo zwinne, co sprawia, że są one dużą pomocą. Zakup takich urządzeń generuje jednak spore koszty, właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem nimi żurawi.

Wynajem mini żurawi – korzyści

mini dźwigi wynajem - korzyści

Firmy oferują wynajem mini żurawi na różne okresy, nawet na kilka godzin. Zazwyczaj formalności ograniczone są do minimum, co znacznie usprawnia cały proces, a zainteresowany może niemal od razu rozpocząć pracę z wykorzystaniem wynajętego urządzenia.

Klient nie musi też martwić się o transport mini żurawia, często organizacją tej kwestii zajmuje się firma wypożyczająca. Wiele firm zapewnia również obsługę serwisową, w razie jakichkolwiek problemów zespół fachowców sprawnie dociera na miejsce i usuwa wszelkie usterki.

Operator

Nie zapominajmy, że obsługa mini żurawia wymaga wiedzy oraz umiejętności. Doświadczony operator i sprawna maszyna to gwarancja w pełni profesjonalnie wykonanej pracy. Warto więc wynająć maszynę wraz z obsługą operatorską.

Różne modele mini żurawi

UNIC-URW-1006 żuraw budowalny

Potrzebujesz fachowej diagnostyki lub serwisu wózków widłowych?

Chcesz wynająć lub kupić wózek widłowy?

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny na wózki widłowe i ich serwis!

Napisz do nas!

Podobnie jak w przypadku wózków widłowych, można wybierać między wieloma modelami. Dostępne są mini żurawie zasilane benzyną, dieslem, LPG, jak również żurawie elektryczne 400 V oraz elektryczne 48V. Wybierać możemy między żurawiami gąsienicowymi, jak również kołowymi.

Żurawie mają kompaktowe wymiary i są dość lekkie, a mimo tego bez problemu podnoszą nawet bardzo ciężkie ładunki. Przykładowy model – pająk UNICURW-094o szerokości 595 mm i wadze 1000 kg, podnosi na wysokość 5,6 ładunki o masie wynoszącej prawie tonę. Jest to najlżejszy gąsienicowy mini żuraw na świecie.

Dla porównania, największy na świecie gąsienicowy model mini żurawia – UNIC URW-1006 typu pająk podnosi na wysokość 30,7 m ładunki o masie do 10 ton, promień roboczy urządzenia to 24,3 m.

 

Podsumowanie

Mini żurawie są coraz bardziej doceniane. Powodów jest wiele, przede wszystkim zwinność urządzeń – z ich pomocą można wykonać szereg prac nawet w wąskich i trudno dostępnych miejscach na zewnątrz, ale także wewnątrz różnego typu obiektów, na przykład w halach i zakładach produkcyjnych. Co więcej, firmy oferują bardzo atrakcyjne warunki  wynajmu różnych modeli mini żurawi, często wraz z obsługą operatorską.

W razie problemów z wyborem odpowiedniego w danym przypadku mini żurawia zawsze możemy poradzić się specjalistów, którzy z pewnością pomogą nam w podjęciu decyzji.

 

Jeśli potrzebujesz sprawdzonego mini żurawia, możesz otrzymać go tutaj.